Jak w łatwy i szybki sposób wydobyć ciekawy klimat ze zdjęć wykonanych smartfonem? Korzystając z darmowej wersji mobilnego Lightrooma oraz równie darmowych, gotowych presetów! Jak dodać darmowe presety do Lightrooma? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym wpisie.
- Dla kogo gotowe presety do obróbki zdjęć?
- Darmowe presety do Lightrooma
- Jak wgrać presety do Lightroom Classic?
Dziś telefony komórkowe wyposaża się w dobrej jakości aparaty. Dzięki temu nasze zdjęcia mogą wyglądać naprawdę bardzo dobrze! Czasami jednak warto pozmieniać pewne parametry, by wyciągnąć ze zdjęcia to, co najciekawsze i by nadać mu oryginalny klimat. Jeśli nigdy tego nie robiłeś lub masz małe pojęcie na temat obróbki zdjęć, możesz skorzystać z gotowych szablonów! Rozwiązanie to nazywa się presetami. Chociaż w większości przypadków za presety trzeba zapłacić autorowi, to można znaleźć w Internecie również darmowe presety do Lightrooma. Jeśli jesteś zainteresowany, dziś podpowiadamy, jak dodać presety do Lightrooma.
Dla kogo gotowe presety do obróbki zdjęć?
Gotowe presety do Lightrooma to rozwiązanie, z którego skorzystać może każdy! To doskonała opcja szczególnie dla tych, którzy nie mają żadnego pojęcia na temat obróbki zdjęć. To także świetna alternatywa dla zainteresowanych, którym zależy na błyskawicznej poprawie fotografii, wydobycia z niej głębi i nadaniu całości tego klimatu. Dzięki temu jesteśmy w stanie dosłownie w kilka minut poprawić zdjęcie i podzielić się nim w mediach społecznościowych.
Z presetów do Lightrooma korzystają także profesjonalni fotografowie! Szczególnie ci, którzy do obrobienia mają ogromną liczbę zdjęć. Gotowe presety znacznie ułatwiają i przyspieszają im pracę. Najczęściej jednak profesjonaliści tworzą swoje własne presety i później wykorzystują te zapisane gotowe ustawienia.
Jeśli masz już gotowy preset, ale uważasz, że nie pasuje do Twojego zdjęcia, że wypadałoby nieco zmienić – na przykład – balans bieli, kontrast czy inne filtry, za jednym kliknięciem możesz zmienić ustawienia. Presety to nie są zamknięte rozwiązania, których nie można modyfikować.
Darmowe presety do Lightrooma
Interesują Cię darmowe presety do Lightrooma w wersji mobilnej lub stacjonarnej? Dziś w Internecie znajdziesz mnóstwo portali, na które autorzy zgłaszają swoje pliki i umożliwiają zdobycie presetów do obróbki zdjęć zupełnie za darmo. Jeśli planujesz pobrać gotowe presety i zastosować je na swoich zdjęciach, dziś skup się mocno na rozwiązaniach, które nadają fotografiom nieco cieplejsze i jesienne kolory.
Możesz pobrać zarówno jeden preset, jak i całą paczkę presetów. Nierzadko lepiej wybrać tę drugą opcję, ponieważ daje nam ona więcej możliwości.
Jak wgrać presety do Lightroom Classic?
Zastanawiasz się, jak dodać presety do Lightrooma na telefonie? Zwykle wraz z pobranymi presetami autorzy dodają również instrukcję. Sprawa generalnie jest bardzo prosta. W pierwszej kolejności należy wypakować presety, które zwykle otrzymuje się w formacie ZIP. Jeśli preset do Adobe Lightroom, który zamierzamy wykorzystać na smartfonie, pobieramy przez komputer, wypakowane pliki przesyłamy sobie na telefon – na przykład za pomocą maila. W systemie iOS preset zapisze się jako białe, niewidoczne zdjęcie, na Android natomiast będzie to normalna fotografia. Następnie przechodzimy do aplikacji, dodajemy do galerii zdjęć pobrany preset. Dalej klikamy w dodane w Lightroomie zdjęcie i naciskamy trzy kropeczki, które powinny być umiejscowione w prawym, górnym rogu i wybieramy opcję Create Preset. Nadajemy nazwę i zapisujemy.
Jak wykorzystać gotowe ustawienia na naszym zdjęciu? Wystarczy włączyć interesującą nas fotografię w programie Adobe Lightroom, następnie na dolnym pasku znaleźć opcję Presets, wybrać folder, który zazwyczaj ma nazwę User Presets i mamy dostęp to wszystkich, pobranych przez nas i zapisanych presetów. Pamiętaj, że każdy preset można modyfikować, wykorzystując do tego suwaki, filtry, balans bieli i inne opcje, dostępne w programie. Warto nieco zmieniać gotowe ustawienia, ponieważ nie do każdego zdjęcia dany preset będzie w stu procentach pasować. Ponadto zmienianie ustawień sprawia, że użytkownik zapoznaje się z możliwościami programu, sprawdza różne rozwiązania. Zyskuje pewną wiedzę, co w przyszłości może przełożyć się na to, że kiedyś sam będzie mógł stworzyć swój własny preset.