Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe?

Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe?

Jak w kilku krokach nauczyć się robienia idealnego zdjęcia profilowego?

Wielu z nas zastanawia się jak zrobić dobre zdjęcie profilowe? Statystycznie większą częstotliwością w zmianie zdjęć profilowych cechują się Panie, które zresztą poświęcają na idealne ujęcie znacznie więcej czasu od Panów. Panowie jednak również mogą się dowiedzieć kilku cennych wskazówek z tego poradnika. O wyborze najlepszego zdjęcia profilowego decyduje wiele czynników takich jak: lepszy profil twarzy, ciekawa sceneria czy co zaskakujące – nasze samopoczucie.

Dobre zdjęcie profilowe – od czego zacząć?

Będąc w radośniejszym nastroju zazwyczaj wybieramy bardziej spontaniczne kadry, niż mając gorszy dzień. Warto zwrócić na to uwagę! Kolejnym czynnikiem i prawdopodobnie najważniejszym jest źródło światła. Zdjęcie będzie dużo lepsze jeżeli swoją twarz skierujemy np. w kierunku okna. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby nasze zdjęcie wyraźnie pokazywało twarz – nikt nas nie rozpozna jeżeli staniemy gdzieś daleko, bądź w 90% zasłonimy się elementem krajobrazu a zdjęcie profilowe ma być przecież naszą wizualną wizytówką. Dużą uwagę należy przykuć do tego, co znajduję się bezpośrednio za nami. Jeżeli jest to przedmiot, który w obiektywie „wyrasta” nam z głowy nasze zdjęcie znacznie straci na estetyce, czy wręcz nas ośmieszy, wiec jeżeli nie chcemy być obiektem drwin lepiej unikać takich zabiegów. Kiedy pamiętamy już o tym, należy spojrzeć również na pozostałą część pomieszczenia decydując się na domową sesję.

Jak zrobić zdjęcie profilowe?

Zdjęcie profilowe zdecydowanie będzie wyglądać niekorzystnie, gdy w tle odbiorca zobaczy zwinięte w kłębek ciuchy, ogólny rozgardiasz, czy w najbardziej drastycznych przypadkach – muszlę klozetową. To zawsze źle wygląda! Najładniej zdjęcia profilowe wychodzą na tle jednolitym i dobrze oświetlonym i zaważa o tym czasem pół kroku w prawą, bądź lewą stronę. Kolejnym elementem najlepszego ujęcia jest to, jak na nim wyglądamy – ważną kwestią jest upewnienie się, czy garderoba leży nienagannie i czy włosy układają się tak jakbyśmy tego chcieli;. Na koniec dodam, że każdy ma swój subiektywny pogląd na zdjęcie profilowe i nie każdemu musi się ono podobać ale jeżeli będzie ono wykonane poprawnie na pewno nie przyniesiemy sobie wstydu – czego sobie i Wam życzę.

Poprzedni artykułJak robić zdjęcia HDR? Czym są zdjęcia HDR?
Następny artykułJak robić zdjęcia na Instagram telefonem komórkowym?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj