Jakie usługi powinien oferować profesjonalny fotograf ślubny?

Ślub to najważniejszy dzień w życiu większości z nas – nic dziwnego, że chcemy uwiecznić jak najwięcej momentów z niego i zachować je w naszej pamięci do końca naszych dni. Fotografia ślubna w Toruniu, Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz każdym innym miejscu nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie to w związku z tym bardzo ważna gałąź usług fotograficznych. Czy usługi te polegają tylko na wykonaniu kilku zdjęć podczas ślubu oraz potem na weselu? Zobaczmy, jak powinna wyglądać atrakcyjna oferta profesjonalnego fotografa ślubnego.

Sesja narzeczeńska

Wspólne życie małżonków nie zaczyna się w dniu ślubu, lecz przecież znacznie wcześniej. Pierwszym krokiem do ślubu są oświadczyny i okres narzeczeństwa. Również ten czas warto uwiecznić – narzeczonymi będziecie dla siebie przecież tylko raz w życiu! Sesje narzeczeńskie, w których przyszli małżonkowie ukazują swoją miłość do siebie to podstawa, fotograf ślubny również może wkroczyć ze swoim aparatem jeszcze przed Waszym ślubem!

Fotografia ślubna

Po okresie narzeczeństwa w naturalny sposób przejść można do tematu ślubu. Tutaj również rola fotografa ślubnego nie ogranicza się jedynie do zrobienia kilku ładnych zdjęć podczas uroczystości Waszych zaślubin. Oprócz udokumentowania w formie fotografii ślubu oraz wesela wykonuje się np. sesje ślubne w plenerze lub dowolnie wybranym przez nowożeńców miejscu. Sam ten element ślubnej pracy fotografa to niekiedy 1 lub 2 dni poświęcone każdej parze. Same zdjęcia to także oferta zróżnicowana i dopasowana do potrzeb pary młodej. Najlepsi fotografowie oferują pakiet kilkuset lub nawet kilku tysięcy zdjęć na płytach DVD, dyskach, lub pendrive’ach, część z nich w dopracowanej i obrobionej formie wywołanych na papierze i elegancko zapakowanych jako pamiątka ślubna, a także wiele dodatkowych form, np. albumów i innych pamiątek ze zdjęciami. Rola fotografa to zatem nie tylko wykonanie i wywołanie zdjęć, ale też zaoferowanie swoim klientom atrakcyjnej formy, a wręcz zdjęciowych gadżetów, które będą ślubnym upominkiem dla pary młodej.

Dobry fotograf ślubny nie ograniczy się też do ślubu – może przecież zostać z parą młodą i ponownie zaoferować jej swoje usługi np. po narodzeniu dziecka i na jego chrzcinach. Ślub to początek dla nowej rodziny, której życie będzie biegło dalej i które także warto dokumentować fotografiami. Jeśli jesteś ciekawy więcej informacji na temat tego, jak powinna wyglądać praca fotografa ślubnego, zachęcamy do odwiedzania strony internetowej fotografa Marcina Piekarczyka: http://marcin-piekarczyk.pl/

Poprzedni artykułZdjęcia mają znaczenie
Następny artykułTajniki Zdjęć 360 stopni – produkty małe i duże

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj