Aparat w Samsung Galaxy S9 – najważniejsze informacje

Aparat w Samsung Galaxy S9 - najważniejsze informacje

Aparat fotograficzny w Samsung Galaxy S9 – co warto wiedzieć?

Samsung Galaxy S9 wyróżnił się na rynku dzięki swojemu pojedynczemu aparatowi z nową matrycą Super Speed Dual Pixel. Dzięki zintegrowanej warstwie DRAM możliwe jest wykonanie super szybkiej serii czterech zdjęć. Co to oznacza? Oprogramowanie zostało tak skonstruowane, by, w zależności od sytuacji, wybrać najlepszą klatkę, albo sczytując dane z czterech, utworzyć jedno perfekcyjne zdjęcie (z mniejszą ilością szumów oraz w najlepszej jakości).

Przedni aparat w Samsung Galaxy S9 – specyfikacja

Przedni aparat, względem wcześniejszego modelu nie uległ modyfikacji i wciąż liczy sobie 8 Mpix. Tylni również  nie zmienił parametru wielkości obrazu (12 Mpix), ale dodano mu kilka bardzo istotnych funkcji. Najważniejszą zmianą, która czyni go bardzo wyjątkowym na rynku, to tryb dwóch przysłon f1.5 i f2.4. Za pomocą pierwszej f1.5 mamy możliwość wykonywania pięknych zdjęć w scenerii nocnej z większą redukcją szumu i w ładnych intensywnych kolorach. Druga przesłona f2.4 sprawia, że robione przez nas zdjęcie w trybie dziennym jest ostre. Aparat zachowuje się tak, jak ludzkie oko, samodzielnie dostosowując ilość wpadającego do obiektywu światła, które pozwoli by nasze zdjęcie wyszło idealnie w trybie automatycznym.

Aparat w Samsung Galaxy S9 a tryb profesjonalny

Tryb profesjonalny natomiast dedykowany jest osobom, które znają podstawy ekspozycji fotograficznej. Pozwala na tworzenie świadomych i oryginalnych zdjęć, bez konieczności noszenia ze sobą dużego i nieporęcznego sprzętu fotograficznego. Tak na prawdę wszystko czego potrzebujesz, by zrobić zdjęcie wysokiej jakości, mieści się w twojej kieszeni.  Inną bardzo ciekawą funkcją aparatu Samsunga Galaxsy S9 jest tryb Super Slow-mo. Dzięki super szybkiej matrycy możemy filmować z prędkością 960 klatek na sekundę, w rozdzielczości HD. Ograniczeni jesteśmy do 20 klatek na film trwający przez około 0.2 sekundy podczas nagrywania i 6 sekund podczas odtwarzania.

Aparat w Samsung Galaxy S9 a stabilizacja obrazu

Warto również wspomnieć o optycznej stabilizacji obrazu (OIS). Dzięki tej funkcji mamy pewność, że nasze zdjęcia wyjdą ostre mimo, że aparatem trochę trzęsie np. podczas jazdy po wyboistej drodze. Aparat w  Samsungu Galaxy S9 posada jeszcze kilka trybów, które były już dostępne w jego wcześniejszych modelach np. tryb żywności, który pozwala robić atrakcyjne zdjęcia posiłków, czy mój zdecydowany faworyt- hyperlapse, czyli ciąg zdjęć wykonywanych z jednoczesnym przestawianiem statywu. Daje to na prawdę świetny efekt! Aparat w Samsungu Galaxym S9 na pewno przypadnie do gustu, osobom, które cenią sobie wysoką jakość zdjęć zamkniętą w małym smartfonie!

Poprzedni artykułJaki aparat cyfrowy wybrać?
Następny artykułJaki obiektyw do lustrzanki dla początkujących?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj