Czy presety lightroom są tylko dla fotografów?

Presety lightroom kojarzą się z profesjonalną obróbką zdjęć. Jednak z tego narzędzia korzystać może każdy amator fotografowania. Czym są presety i czy warto edytować zdjęcia z ich pomocą?

Jak samodzielnie edytować zdjęcia?

Zdjęcia z wakacji, uroczystości rodzinnych czy innych ważnych chwil, które chcemy uwiecznić, zazwyczaj nie są wykonywane profesjonalnie. Do uzyskania oczekiwanego efektu wymagają obróbki. Pomogą w tym presety lightroom. Do ich działania niezbędny jest prosty w obsłudze program lightroom. Wystarczy zainstalować go na urządzeniu mobilnym lub komputerze, by móc korzystać z presetów. Zakupione presety wgrywa się do programu. Należy zwrócić uwagę na to, by ich format odpowiadał wersji programu, z której się korzysta. Nie wszystkie działają na urządzeniach mobilnych i komputerze.

Czym są presety lightroom?

Presety to zestaw gotowych ustawień pozwalających na szybką edycję zdjęć w określonym stylu. Umożliwiają wydobycie piękna za pomocą zmiany nasycenia barw, kolorów oraz ustawienia światła. Każdy preset różni się od innych i daje odmienne efekty. Nałożenie wybranego efektu na zdjęcie zajmuje tylko chwilkę. Jednym kliknięciem można uzyskać efektowny i indywidualny efekt. Każde zdjęcie nabiera dzięki temu niepowtarzalnego stylu. Wybrany preset ujednolici styl zdjęć – nawet tych, które zrobiono różnymi aparatami. Muszą być one jednak dobrze zrobione i odpowiednio wykadrowane.

Czy warto korzystać z presetów?

Zainstalowany preset można wykorzystywać wielokrotnie. Raz kupiony – na stronie getprsts.pl, może służyć np. do ujednolicenia serii zdjęć z wakacji. Innym presetem można edytować zdjęcia dzieci, a innym naturę. Dzięki presetom fotografia szybko nabiera oczekiwanego przez twórcę stylu. Jednym kliknięciem dodaje się wiele ustawień w wybranym stylu, bez konieczności poświęcenia wielu godzin na edycję. By uzyskać zamierzony efekt, nie ma konieczności szkolenia się, ani korzystania z pomocy zakładu fotograficznego. Korzystanie z presetów jest proste i dające natychmiastowe efekty.

Presety lightroom to doskonałe narzędzie dla amatorów, przeznaczone do edycji wykonanych przez nich fotografii. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie, uchwycone na zdjęciach chwile nabierają indywidualnego charakteru i stylu.

Poprzedni artykułProfesjonalne zdjęcia biznesowe – przygotowania, przebieg, jak znaleźć fotografa
Następny artykułAtrakcje na wesele – sprawdzone propozycje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj