Zdjęcia ślubne w kościele – ile kosztuje taka pamiątka?

Dzień ślubu to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jedni obchodzą je niezwykle hucznie organizując ślub i wesele na sto czy dwieście osób. Inni wybierają minimalizm – idą do ślubu tylko w gronie najbliższych. Jednak jedni i drudzy chcą mieć pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Obecność fotografa jest zatem obowiązkowa!

Uprzedź księdza, że w kościele zjawi się fotograf

Zwyczajowo przyjmuje się, że należy zapytać proboszcza danej parafii czy wyraża zgodę na wykonywanie zdjęć wewnątrz świątyni. Zdarza się, że ksiądz sprawdza czy fotograf ma certyfikat potwierdzający ukończenie specjalnego kursu liturgicznego organizowanego przez diecezję. Część parafii, zwłaszcza w dużych miastach ma własne wewnętrzne regulaminy dotyczące zasad wykonywania zdjęć w kościele. Chodzi o to, by fotograf nie zakłócał swoim zachowaniem przebiegu mszy świętej. Niektóre parafie pobierają za to dodatkowe opłaty. Warto to wszystko sprawdzić wcześniej, by nie być zaskoczonym.

Planujesz ślub? Najpierw poszukaj fotografa

Jeśli w ostatniej chwili zdecydowaliście się na ślub i czasu na organizację jest niewiele, to może się okazać, że wymarzony fotograf ma już zajęty grafik. Niestety, ale wyboru osoby, która uwieczni Wasz dzień na fotografach trzeba dokonywać dużo wcześniej. Ile? Niektórzy mają zajęte terminy na dwa lata w przód. Na pewno nie można zostawiać kwestii znalezienia fotografa na ostatnią chwilę. To może się źle skończyć. Albo nie znajdziemy żadnego, albo jeśli już nam się to uda – nie będzie to do końca strzał w dziesiątkę. Lepiej na spokojnie zarezerwować fotografa, którego portfolio nas zachwyca, by mieć pewność, że i nasze zdjęcia będą wykonane tak jak o tym marzymy.

Profesjonalne studio fotograficzne w Krakowie – Apeture Studio

Chcesz mieć fotograficzną pamiątkę ze ślubu? Licz się z wydatkiem

Nie ma się co oszukiwać, że nasza kieszeń tego nie odczuje. Chyba, że zdjęcia zamiast profesjonalisty wykona nam wujek Stasiek, ale tutaj efekt może być mniej spektakularny, a tego byśmy przecież nie chcieli. Ile wynosi koszt wynajęcia fotografa? Zawodowiec za zrobienie zdjęć może wziąć od kilkudziesięciu do nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Od czego to zależy? Na pewno od jego klasy i doświadczenia, ale też od ilości pracy którą wykona. Na ogół mamy do wyboru przeróżne pakiety. Koszt zależy od tego jak długo fotograf będzie nam towarzyszył w dniu ślubu. Czy zjawi się jedynie w kościele, czy wykona reportaż ślubny z przygotowań u fryzjera i kosmetyczki, ubierania strojów ślubnych oraz błogosławieństwa udzielanego przez rodziców. Kwestie dogadania stanowi również obecność na weselu. To wszystko, czyli ilość czasu spędzonego na fotografowaniu przekłada się na cenę. Niektóre Pary Młode swoją sesję ślubną wykonują już w dniu ślubu, inne ustalają odrębny termin.

Postawcie na doświadczonego zawodowca

Wybierając fotografa z wieloletnim doświadczeniem mamy gwarancję, że posiada wprawę w robieniu zdjęć w świątyni. Amator może nie poradzić sobie z wyzwaniem jakim jest fotografowanie wnętrza w kościele. Trzeba być przygotowanym, że panują tam trudne warunki związane m.in. z oświetleniem. Fotograf amator może również nie dysponować tak dobrym sprzętem fotograficznym jak zawodowiec. To z kolei przekłada się na jakość zrobionych zdjęć.

Podsumowując, ślub to jeden z najwspanialszych dni w naszym życiu. Nic dziwnego, że z chęcią wracamy do tego dnia chociażby poprzez oglądanie zdjęć. Warto znaleźć fotografa, który ma duże doświadczenie i wykonuje fotografie w stylistyce, która nam odpowiada. To pozwoli nam uniknąć stresu i rozczarowania, że coś pójdzie inaczej niż sobie wymarzyliśmy. Zdjęcia ze ślubu to przecież pamiątka na całe życie, po którą będziemy często sięgać.

Poprzedni artykułBudowanie wizerunku firmy za pomocą zdjęć i filmów drona
Następny artykułCzy warto korzystać z darmowych presetów do Lightrooma?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj