Jak zrobić dobry portret biznesowy

Chyba nie ma osoby, która by nie chciała mieć dobrego portretu biznesowego. Tylko jak go sobie zapewnić? Czym charakteryzuje się dobra fotografia biznesowa? Okazuje się, że istnieje kilka aspektów, o których należy pamiętać, a będziemy mogli liczyć na dobry portret biznesowy. O czym dokładnie mowa? Odpowiadamy!

Korzystamy z usług profesjonalnego fotografa

W dobie, gdy wszyscy mamy telefony wyposażone w dobre aparaty możemy próbować zrobienia portretu biznesowego we własnym zakresie. Wystarczy, że zaangażujemy do tego kumpla, przyjaciela, czy nawet kogoś z rodziny, a już szanse na dobre zdjęcie są spore. Czy aby na pewno? Niestety wielu z nas nie wie, jak powinien wyglądać dobry portret biznesowy, więc z takiej współpracy nie zawsze może wyjść coś wartościowego. Dlatego, jeśli nie chcemy marnować swojego czasu i liczymy na jakościowe zdjęcie biznesowe, to lepiej pomyśleć o usługach fotografa.

Oczywiście nie mówimy tutaj o pierwszym napotkanym fotografie, lecz o najlepszym z branży, który dysponuje szeroką wiedzą, odpowiednim doświadczeniem, czy umiejętnościami. Jeśli w dodatku jest to fotograf, który doskonale wie, jak wykonać dobry portret biznesowy i korzysta z najlepszego sprzętu, to możemy być pewni, że współpraca z nim wyjdzie nam na korzyść.

Stawiamy na odpowiednie otoczenie

Istnieje wiele możliwości, w których może powstać profesjonalna sesja biznesowa. Dobre zdjęcia zapewnimy sobie, gdy postawimy na swoje biuro, centrum miasta, czy nawet sesję w studio. Ważne, by za każdym razem pamiętać o kilku aspektach, w tym na przykład o tym, by otoczenie miało neutralną kolorystykę. Zatem zdecydowanie rezygnujemy z robienia zdjęć w pomieszczeniach z jaskrawą kolorystyką ścian, ponieważ to na niej skupi się wzrok innych, a nie nas.

Do tego warto też pomyśleć o miejscach, które zachwycają oryginalną architekturą, czy wystrojem. Wszelkiego typu przeszklenia, beton, czy nawet cegła świetnie wzbogacają kadry i sprawiają, że zdjęcie zyskuje na atrakcyjności. Dobrym wyborem może okazać się również ściana o jednolitym kolorze, czy nawet takie tło w studio fotograficznym, więc jeśli to właśnie je zaoferuje nam specjalista, to warto się zgodzić, bo on dokładnie wie, co robi.

Pamiętamy o zachowaniu naturalności

Wybór odpowiedniego miejsca i ubrań nie sprawią, że będziemy mogli cieszyć się dobrym portretem biznesowym. Musimy jeszcze pamiętać o odpowiedniej pozie, czy o tym, jak ważne jest zachowanie naturalności. Jeśli do tej pory nie mieliśmy do czynienia ze zdjęciami biznesowymi, to nic nie stoi na przeszkodzie, by trochę potrenować. Dobrym pomysłem może okazać się trening przed lustrem.

Im więcej ustawień wypróbujemy, tym większe szanse, że uda nam się znaleźć takie, które będzie do nas idealnie pasować. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by poszukać inspiracji w sieci i odwzorować ustawienie, które najbardziej nam przypadło do gustu. Później wystarczy go dopracować po swojemu i odtworzyć w czasie sesji, a na pewno będziemy mogli liczyć nie tylko na dobry portret biznesowy, ale na najlepszy.

Poprzedni artykułChcesz zrobić zdjęcia biznesowe? Sprawdź, jak się do nich przygotować!
Następny artykułWyjątkowa pamiątka na wspomnienia – albumy na zdjęcia wklejane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj