Szczęście uchwycone w obiektywie

Każdego dnia miliony ludzi na świecie robią zdjęcia w bardzo różnych sytuacjach i za pomocą rozmaitego sprzętu. Żyjemy w czasach, w których coraz większą rolę odgrywają fotki robione z użyciem smartfonów. Choć coraz lepsze, wciąż nie mogą równać się z tymi wykonanymi profesjonalnym aparatem wysokiej klasy. Takie narzędzia ukazują pełnię swoich możliwości, gdy użytek z nich zrobią zawodowcy z doświadczeniem. Żadna para młoda raczej nie wyobraża sobie, aby jakakolwiek fotografia ślubna mogła powstać bez udziału specjalisty. To naturalne. Oferta usług tego rodzaju jest szeroka.

Ten wyjątkowy dzień – jak go pokazać?

Warsztat artystyczny musi iść w parze z kwestiami natury technicznej. To wszystko połączone razem daje oczekiwane efekty w postaci doskonałych fotografii. Dobry fotograf przywiązuje wagę do detali, ponieważ to one połączone razem dają pożądany przez klienta rezultat. – W zdjęciach ślubnych czy weselnych podoba mi się fakt, iż łączą w sobie wiele elementów. Są trochę reportażem, trochę portretem, a czasami stanowią wynik sesji krajobrazowej – mówi Cezary Witek. Uznany fotograf z Rzeszowa dokumentuje śluby od lat. – Przy każdym zleceniu mam poczucie, że uczestniczę w czymś szczególnym. Nie można się wtedy nie starać – dodaje.

Dobra fotografia ślubna oddaje emocje chwili

Nie ma dwóch takich samych zdjęć, tak samo jak nie ma dwóch takich samych wydarzeń i sytuacji. Uroczystości ślubne i weselne przyjęcia są pełne unikalnych momentów. Łzy szczęścia, ekspresyjne uśmiechy, dynamiczne taneczne pląsy – to doskonałe pole do popisu. Autor zdjęć ma szansę skompletować wspaniały materiał. Po obróbce stanie się on cudowną pamiątką w rękach młodych, a także najbliższych im osób. Fotograf z klasowym sprzętem i praktyką zawodową idealnie wyczuwa moment, by zwolnić spust migawki. Skutkuje to ujęciami, które zapadną w pamięć na długo.

Nie tylko kościół i sala weselna

Dość standardowym elementem każdego ślubnego zlecenia jest fotografia ślubna. Może w niej uczestniczyć wyłącznie młoda para, a czasami zapraszani do niej są także świadkowie, a nawet rodzice. Pomysłów jest wiele. Jaka sceneria dla takich zdjęć będzie optymalna? – Dobrym planem są przestrzenie pełne zieleni, jak parki, łąki czy las. Jednakże pięknie wypadają też zdjęcia robione w scenerii miejskiej, choćby na tle zabytków czy kamienic – wyjaśnia Cezary Witek. – Bywa, że klienci mają specyficzne oczekiwania i własne koncepcje. Zawsze udaje mi się znaleźć zadowalające rozwiązanie – kończy.

Poprzedni artykułWesela na Zamku w Gniewie
Następny artykułPrzydatne akcesoria do kamer sportowych GoPro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj