Darmowe programy do obróbki zdjęć

Darmowe programy do obróbki zdjęć

Jakie są dostępne darmowe programy do obróbki zdjęć?

Nie zawsze jest nas stać na wysokiej klasy płatne programy do obróbki zdjęć. Zwłaszcza jeśli jesteśmy początkującym fotografem lub amatorem, który na własny użytek chce podrasować zdjęcia zrobione przez siebie i nie potrzebuje narzędzi dla profesjonalistów, może znaleźć dużo darmowych programów do obróbki zdjęć w sieci. Spróbujemy przybliżyć kilka najbardziej znanych.

Co charakteryzuje darmowe programy do obróbki zdjęć?

Są one przede wszystkim przyjazne dla każdego użytkownika. Może korzystać z nich każdy, kto jeszcze nigdy nie zajmował się obróbką zdjęć. Oczywiście trzeba poświęcić chwilę czasu na pobieżny przegląd programu, opcji i na ogólne „zaprzyjaźnienie” się z programem, ale jest to możliwe do zrobienia przez każdego. Darmowe programy do obróbki zdjęć mają też tą zaletę, że nie potrzebują komputera, który posiada mocne parametry, najdroższą kart graficzną czy najnowszy procesor. Podstawowy sprzęt w zupełności wystarczy.

Jakie darmowe programy do obróbki zdjęć można zainstalować już teraz?

Pierwszym takim programem, który proponuje firma Google to Google Nik Collection. Jest to program, który umożliwia dokonanie poprawek na naszych zdjęciach oraz na dodanie różnego rodzaju efektów. Jes to jeden z darmowych programów do obróbki zdjęć, który daje możliwość nadania zdjęciu wyglądu analogowego, efektu kliszy oraz posiada wiele nakładek, którymi możemy bawić się do woli. program daje też możliwość zabawy kolorem – nasycenie, tworzenie fotografii czarnobiałej czy zmniejszenie nasycenia kolorów.Kolejnym darmowym programem do obróbki zdjęć jest Polarr Photo Editor od firmy Pollar. Wymaga on Adobe Flash w przeglądarce, ale poza tym może z niego korzystać każdy za darmo. Posiada wiele nawet zaawansowanych opcji, tj. zmiana tonacji czy koloru, usuwanie rozmyć, ale również daje możliwość stosowania masek.

Trzecim darmowym programem do obróbki zdjęć jest GIMP, który jest chyba najbardziej znanym i prostym w użyciu programem. Zawiera on wiele podobnych narzędzi, które oferuje też płatny Photoshop. Program daje możliwość przeprowadzania edycji na warstwach, korzystanie z masek czy stosowanie przezroczystości.

Poprzedni artykułJaki aparat fotograficzny wybrać?
Następny artykułPhotoshop czy inny darmowy program do obróbki zdjęć?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj