Jak robić dobre zdjęcia telefonem?

Jak robić dobre zdjęcia telefonem?

Aparat cyfrowy a telefon z aparatem

O tym, że można zrobić profesjonalne zdjęcia aparatem z telefonu chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Rozwój technologii znacznie ulepszył jakość i wyposażył urządzenia mobilne w rozmaite funkcje. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup telefonu z bardzo dobrym aparatem, zamiast osobny zakup obu tych urządzeń. Na korzyść telefonu przemawia również system zintegrowany z różnymi aplikacjami, który zapewnia niemal natychmiastowe umieszczenie zdjęcia na wszelkich portalach społecznościowych. Telefony z aparatami wypierają nawet tradycyjne aparaty fotograficzne, w niektórych zawodach. Intuicyjne robienie zdjęć i nagrywanie filmów w przypadku niespodziewanych sytuacji wyparło zwyczajowych fotoreporterów.

Jak robić dobre zdjęcia telefonem?

Chociaż telefon to już nieodłączny element życia i pożyteczne narzędzie, w dalszym ciągu niewiele osób potrafi wykonać dobre zdjęcia aparatem z telefonu. Jeszcze kilka lat temu zadanie było utrudnione, ponieważ same aparaty, wbudowane w telefony komórkowe charakteryzowały się kiepską jakością. Obecnie pozwalają one wykonywać naprawdę doskonałe zdjęcia. Pierwszym sposobem na zrobienie zdjęcia estetycznego i wyraźnego jest wykorzystanie dostępnych trybów. Tryb portretowy najlepiej sprawdzi się w przypadku popularnego „selfie”, lub zdjęcia znajomego w bliskim ujęciu, tryb nocny, jak sama nazwa wskazuje, w czasie, gdy za oknem ujrzymy księżyc i granatowe niebo.

Dobre zdjęcia telefonem – ustawienia

Jakość zdjęcia może także znacznie poprawić właściwe operowanie lampą błyskową i optymalne unieruchomienie naszego telefonu (sprawdza się głównie przy robieniu zdjęć pejzażowych). Ułatwić zadanie mogą statywy, często uniwersalne. Nawet jeśli fotografia zrobiona przez nas nie będzie zbyt profesjonalna, zawsze istnieje możliwość skorzystania z programów przeznaczonych do obróbki graficznej (część z nich jest darmowa). Filtry i efekty specjalne upiększą i uatrakcyjnią nawet mocno przeciętne zdjęcie. Jeśli nie mamy doświadczenia w fotografowaniu telefonem, dobrą opcją będzie użycie samouczków i aplikacji dla początkujących.

Poprzedni artykułJaki obiektyw do lustrzanki dla początkujących?
Następny artykułCo to jest efekt bokeh?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj