Jak uniknąć stresu na sesji fotograficznej?

Dla wielu z nas pozowanie przed obiektywem jest stresującym zadaniem. Dlatego wystrzegamy się pozowania, jak tylko możemy. Jednak w życiu każdego z nas przychodzą chwile, w których pozować nie tylko wypada, co trzeba, zwłaszcza gdy w grę wchodzi zrobienie sesji ślubnej, sesji rodzinnej, czy nawet sesji portretowej. Jak okiełznać swój stres przed obiektywem? Czy w ogóle da się zapanować nad stresem? Oczywiście, że tak i my podpowiadamy, jak to zrobić!

Stres na sesji fotograficznej – skąd się bierze?

Na początek warto ustalić, skąd się w ogóle bierze stres na sesjach fotograficznych. W końcu żyjemy w czasach, gdzie zdjęcia robi się praktycznie wszędzie – w domu, w pracy, w czasie spaceru, czy nawet w trakcie jedzenia. Dlaczego w takim razie robiąc zdjęcia telefonem, nie czujemy stresu? A gdy staniemy w obiektywie profesjonalisty, to nagle nas ogarnia? Stres na sesji fotograficznej to najczęściej efekt tego, że nie wiemy, co nas na takiej sesji czeka.

Obawy jednak są niepotrzebne, ponieważ sesje fotograficzne organizowane są po to, by sprawić nam przyjemność, zapewnić nam fantastyczne doznania, jak również pamiątkę w postaci wyjątkowych zdjęć. Tutaj nikt nas nie ocenia, nie przychodzimy do pracy, lecz po dobrą zabawę i warto o tym pamiętać.

Jak się przygotować do sesji fotograficznej?

Pomimo powtarzania, że sesje mają bawić, a nie stresować, wielu i tak czuje dyskomfort z powodu tego, że muszą stanąć w obiektywie fotografa. Czy istnieje jakiś sposób na to, by jakoś okiełznać swój stres? Dobrą praktyką jest odpowiednie przygotowanie do sesji fotograficznej. Co to oznacza? Zanim wybije dzień naszej sesji fotograficznej, warto poćwiczyć pozowanie.

Najczęściej stresujemy się, bo nie wiemy, jak pozować i czy wybrane pozy sprawią, że będziemy dobrze wyglądać na zdjęciach. Aby sprawdzić, które pozy są dla nas korzystne, wystarczy trochę poćwiczyć, a do tego celu potrzebujemy bardzo niewiele. Do ćwiczenia pozowania potrzebne nam jest duże lustro, trochę ciszy i spokoju. Jeśli chodzi o samo pozowanie, to warto wypróbować kilka różnych rozwiązań.

Warto również wcześniej przejrzeć media społecznościowe, portale modowe, czy nawet blogi fotograficzne. Jeśli jakieś pozy przypadną nam do gustu, to je również możemy poćwiczyć i sprawdzić, które do nas pasują, a które nie. Dzięki temu nie tylko pozowanie przyjdzie nam z łatwością, ale również zwiększymy pewność siebie, bo w końcu doskonale wiemy, jak się ustawić do zdjęcia, by wyjść na nim dobrze.

Jak się zachowywać podczas samej sesji fotograficznej?

A co z samą sesją zdjęciową? Jak zachować się w dniu sesji? Przede wszystkim powinniśmy przyjść na nią wypoczęci i wyspani, bo tylko w ten sposób zapewnimy sobie najlepsze ujęcia. Poza tym istotne jest to, czy nawiążemy nic porozumienia ze swoim fotografem.

To profesjonalny fotograf, taki jak np. fotograf ślubny Kamil Koziński występujący pod marką Kozinskifoto, poprowadzi nas przez sesję tak by była bezstresowa i bezproblemowa.

Pamiętajmy, że mamy do czynienia z profesjonalistą, który jest po to, by wesprzeć nas na drodze do otrzymania wyjątkowych zdjęć. Dlatego warto mu zaufać, słuchać rad, czy wskazówek, bo nie są po to, by nas dodatkowo stresować, tylko by zapanował spokój, rozluźnienie i przyszła pora na dobrą zabawę.

Poprzedni artykułNowoczesne lustrzanki – jakie powinny posiadać funkcje?
Następny artykułKubek ze zdjęciem – oryginalny pomysł na prezent

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj