Fotografia biznesowa – integralny element profesjonalnego wizerunku

Masz trudności ze znalezieniem nowej pracy lub klientów? Problem może tkwić nie w atrakcyjności samej oferty, a… Twoim zdjęciu, a w zasadzie w tym, jak jest zrobione. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalną fotografię biznesową?

Jeśli sam miałeś okazję rekrutować lub pomagać w tym procesie, zapewne zdarzyło Ci się zetknąć z niezwykle bogatym CV, które zostało opatrzone niewyraźną, zrobioną z ręki czy wyciętą z większego fragmentu fotografią. Trudno nie zgodzić się, że tego rodzaju zdjęcia nie robią dobrego wrażenia. O ile w większości zawodów wygląd nie jest i nie powinien być determinantą wyboru kandydata, wybór fotografii w dużej mierze o nim świadczy. Kreowanie profesjonalnego wizerunku wymaga profesjonalnie wykonanego zdjęcia.

Fotografia w CV – najczęstsze błędy

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że wycięta ze zdjęcia podobizna nie wygląda dobrze w Curriculum, nawet jeśli dana osoba wyszła na niej dobrze. Bardzo trudno uzyskać efekt, który zatuszuje pochodzenie fotografii. Podobnie jest ze zdjęciami z ręki, potocznie zwanymi selfie – nawet te zrobione umiejętnie zdradzają technikę wykonania. To jednak nie jedyne błędy, z jakimi można spotkać się w CV w kontekście fotografii. Te zrobione samodzielnie, a nie w profesjonalnym studiu, często cechują się nieodpowiednim oświetleniem, a także nieodpowiednim tłem.

Fotografia biznesowa – nie tylko do CV

Zestaw fotografii biznesowych to znakomity sposób na uczynienie swojego CV bardziej profesjonalnym, ale to nie jedyne możliwe ich wykorzystanie. W dzisiejszych czasach osoby zarządzające firmami czy freelancerzy zazwyczaj dysponują stroną internetową, reklamującą ich markę osobistą. Tam również – w zakładce ,,O mnie” – powinno znaleźć się zdjęcie. Ponadto, profesjonalne zdjęcie znacznie zwiększy również Twoje szanse na wyróżnienie się na LinkedIn. Najczęściej fotografowie przygotowują zestaw w różnych formatach, który możesz wykorzystywać na wiele sposobów.

Jeśli szukasz profesjonalnego fotografa, który przygotuje dla Ciebie spersonalizowany zestaw zdjęć biznesowych, sprawdź http://fotografkrakow.pl/.

Poprzedni artykułDobry fotograf, czyli dyskretny artysta z pasją
Następny artykułWyjątkowe śluby w plenerze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj