Czy wynajem sprzętu filmowego się opłaca?

wynajem sprzętu filmowego

Wypożycz zamiast kupować – to hasło zyskuje na popularności, zwłaszcza w niepewnych ekonomicznie czasach. Faktem jest, że wielu z nas inwestuje w różnego rodzaju sprzęty, które przydają się nam tylko jednorazowo, a później zbierają kurz i systematycznie tracą na wartości. Dobrym przykładem będzie sprzęt filmowy – kamery, obiektywy i wszelkie akcesoria. Okazuje się, że z opcji wypożyczenia korzystają nie tylko amatorzy, ale też profesjonaliści. Czy wynajem sprzętu filmowego rzeczywiście się opłaca? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Kiedy warto rozważyć wynajem sprzętu filmowego?

Mamy kilka przykładów. Pierwszym będzie sytuacja z życia. Zbliża się ważna uroczystość rodzinna, którą wypadałoby udokumentować. Kamera w smartfonie niespecjalnie się do tego nadaje, natomiast zakup sprzętu z wyższej półki tylko na potrzeby tej jednej okazji byłby przerostem formy nad treścią. Alternatywa? Wynajem sprzętu filmowego, który po opanowaniu podstawowych funkcji przez operatora-amatora zagwarantuje bardzo wysoką jakość obrazu i zyskanie pięknej pamiątki.

Wynajem sprzętu filmowego jest atrakcyjnym rozwiązaniem również z punktu widzenia profesjonalistów. Jeśli masz firmę producencką, to na pewno dobrze wiesz, że zgromadzenie całego potrzebnego sprzętu wiąże się z ogromnymi kosztami. Tymczasem regularnie mogą Ci się trafiać dobrze płatne zlecenia, do których realizacji potrzebujesz np. odpowiedniego obiektywu czy drugiej kamery. W takiej sytuacji również rozsądnie jest skorzystać z opcji wypożyczenia.

Podstawowa korzyść: nie inwestujesz dużych pieniędzy

Ten argument przemówi do wyobraźni zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Markowy sprzęt, zwłaszcza z wyższej półki, jest po prostu drogi. Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby kupić go od ręki (nawet na raty).

Wynajem sprzętu filmowego to rozwiązanie dla osób, które rozsądnie gospodarują swoimi pieniędzmi i nie chcą kupować czegoś, co przyda im się tylko od czasu do czasu, przez kilka dni w roku.

Wynajem pozwala uniknąć kosztu amortyzacji sprzętu

O amortyzacji często zapominają nawet profesjonaliści. Oczywiście, jeśli kupiony sprzęt jest intensywnie używany i – pisząc kolokwialnie – na siebie zarabia, to wszystko jest w porządku, a amortyzacja jest wręcz korzystna z punktu widzenia optymalizacji podatkowej.

Gorzej, gdy kupimy jakiś sprzęt, na przykład kamerę za kilkanaście tysięcy złotych, po czym spędzi ona większą część roku w torbie. Nieużywany sprzęt niszczeje, a jego amortyzacja jest niekorzystna dla właściciela, ponieważ przekłada się wyłącznie na spadek wartości.

Ten problem nie występuje w przypadku wynajmu sprzętu filmowego, gdzie płacimy tylko za okres korzystania z wypożyczonej rzeczy, a amortyzację i koszty związane z bieżącą konserwacją sprzętu zostają po stronie właściciela (wypożyczalni).

Profesjonalny sprzęt dostępny od ręki

Wbrew pozorom to nie jest tak, że gdy pojawi się potrzeba użycia profesjonalnego sprzętu filmowego, to kupimy go w pierwszym-lepszym sklepie. Mamy tutaj na myśli kamery, aparaty, a już szczególnie jasne obiektywy o specyficznym zakresie ogniskowych, jak również profesjonalne akcesoria.

Taki sprzęt można dostać od ręki w dobrze zaopatrzonej wypożyczalni, co stanowi ważną zaletę np. w przypadku awarii własnego sprzętu czy konieczności pilnego zrealizowania jakiegoś zlecenia.

Więcej o tym, dlaczego wynajem sprzętu filmowego może być bardzo opłacalnym rozwiązaniem przeczytasz w artykule na stronie https://strip-rental.com/wynajem-sprzetu-filmowego-sprawdz-dlaczego-to-sie-oplaca/.

Gdzie wypożyczysz sprzęt filmowy w dobrej cenie?

Jeśli rozważasz wynajem sprzętu filmowego na Śląsku, to koniecznie sprawdź Strip Rental – wypożyczalnię sprzętu foto i video w Katowicach. Strip Rental wyróżnia bardzo szeroka oferta, która obejmuje m.in. kamery, aparaty, obiektywy, osprzęt audio, okablowanie i wszelkie akcesoria niezbędne do zbudowania planu filmowego.

Ofertę Strip Rental znajdziesz na stronie https://strip-rental.com/. Sprawdź ceny wynajmu za dobę i przekonaj się, że to naprawdę może być znacznie korzystniejsza opcja w porównaniu z zakupem sprzętu na własność.

Poprzedni artykuł4 powody, dla których Twój telefon powinien posiadać funkcję wodoszczelność IP68
Następny artykułTelewizor 75 cali – na co zwrócić uwagę, kiedy chcemy zaopatrzyć się w tak wielki telewizor?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj