Filmy promocyjne i ich znaczenie w budowaniu marki

Prowadzenie firmy, dążące do osiągnięcia sukcesu na rynku, stanowi nie lada wyzwanie. Mają na to wpływ działania, prowadzone na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest kreowanie wizerunku marki w sieci czy telewizji za pomocą filmów promocyjnych. Dowiedz się, czym są firmy promocyjne i dlaczego warto z nich korzystać.

Filmy promocyjne – skuteczna reklama

Film promocyjny to nic innego jak obraz wideo, którego celem jest zaprezentowanie danej firmy lub usługi, w jak najlepszy sposób. Film promocyjny to obecnie jeden z najlepszych sposobów na przyciągnięcie uwagi klienta. Służy nie tylko do skutecznej reklamy, ale pozwala na stworzenie społeczności z odbiorcami. Obecność firmy na rynku w postaci filmu, pełni funkcję:

  • promocyjną,
  • informacyjną
  • perswazyjną,
  • konkurencyjną.

Takie „zaistnienie” w postaci filmu w internecie czy telewizji, niesie za sobą wiele korzyści, pozytywnie wpływających na markę.

Wzrost sprzedaży

Treści wideo są bardzo atrakcyjne dla osób w każdym wieku. Przyciągają i skupiają uwagę na produkcie lub usłudze, dzięki czemu przyczyniają się do zwiększenia liczby ich nabycia. Ważne, aby zachować odpowiedni balans pomiędzy promocją, a fabułą takiej reklamy. Współczynnik konwersji, który wskazuje na to, ile osób obejrzało reklamę i zakupiło produkt lub skorzystało z usługi, w przypadku filmów promocyjnych wynosi około 80%. Jest to bardzo atrakcyjna liczba, która bezpośrednio przekłada się na wyniki. Niewątpliwie film promocyjny jest jedną z najkorzystniejszych form reklamy, umieszczanej w internecie lub telewizji, która znacznie zwiększa sprzedaż.

Szerokie grono odbiorców

Nie ma wątpliwości co do tego, że najczęściej używanym medium reklamowym jest obecnie Internet. XXI wiek to czas komunikacji społecznej, która opiera się głównie na cyfrowym przekazie. Nie dotyczy to jedynie prywatnych relacji, ale również szeroko pojętej komunikacji marketingowej przedsiębiorstw. Wcześniej do reklam wykorzystywano telewizję, prasę czy radio. W dzisiejszych czasach największe znaczenie mają nowe media. Film promocyjny należy właśnie do tego sektora. Wykorzystanie go do celów reklamowych sprawia, że grono odbiorców, do których trafi komunikat, jest bardzo duże.

Wysoka pozycja i przewaga konkurencyjna

Produkty prezentowane w formie filmu przyciągają odbiorców. Taki rodzaj komunikacji z klientem jest dla nich znacznie bardziej atrakcyjny od zdjęć czy tekstów blogowych. Ruchome obrazy i dźwięki zatrzymują widza na dłuższy czas. Umieszczenie filmu promocyjnego na dowolnej stronie internetowej, zwiększa czas, spędzony w danej zakładce, a to powoduje wzrost pozycji strony w wyszukiwarce. Dzięki temu firma zdobywa coraz więcej klientów. Reklama w postaci filmu promocyjnego pozwala wyróżnić się na tle innych, konkurencyjnych marek. Możliwość zobaczenia produktu „na żywo”, nie tylko na zdjęciu czy w opisie, zwiększa jego autentyczność. Użytkownicy częściej sięgają po produkty, którym mogliby się przyjrzeć z bliska i ocenić ich walory estetyczne i jakościowe.

Rozpoznawalność marki

Film to technika angażująca zmysły odbiorcy, takie jak wzrok i słuch. Dobrze jest zadbać o elementy, które przyciągną ich uwagę. Wśród nich można wymienić:

  • stosownie dobraną scenografię,
  • odpowiednią ścieżkę dźwiękową,
  • przyjemną dla oka kolorystykę.

Przy produkcji filmowej ważny jest także montaż. Umiejętne zmontowanie filmu, potrafi wywołać u odbiorcy pozytywne emocje, a to przyczynia się do zbudowania z nim większej więzi i zaufania. Zadbanie o odpowiednią relację z klientem to pierwsza zasada dobrze prosperującej firmy. Dobrze jest zdać się na ekspertów w tej dziedzinie, którzy oprócz przygotowania pomysłu na film i jego realizacji, zajmą się także montażem. Firmą, która oferuje takie usługi, jest np. IMAGEPRO.

Umiejętne kreowanie marki bez wątpienia przyczynia się do zwiększenia popularności produktów i usług, stworzenia lepszej relacji z potencjalnymi klientami oraz poszerzania zasięgu na rynku. Warto sięgnąć po jedno z lepszych narzędzi, które w tym zadaniu spełniają się bezbłędnie – filmy promocyjne. Bez dwóch zdań jest to najlepsza reklama, w jaką można zainwestować.

Poprzedni artykułAtrakcje na wesele – sprawdzone propozycje
Następny artykuł3 powody, dla których potrzebujesz fotografii biznesowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj