Tajniki Zdjęć 360 stopni – produkty małe i duże

zdjęcia 360 stopni Katowice

Zdjęcia 360 stopni to szczególny rodzaj fotografii, jak każda specjalizacja i ta kryje za sobą wiele tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w SebartFOTO możemy podzielić się wiedzą z zakresu produkcji prezentacji bardzo dużych jak i małych produktów. Jeżeli jesteś ciekaw jak co się robi to zapraszam dalej.

Każdy specjalistyczny rodzaj fotografii kryje za sobą wiele tajemnic. Podobnie jest ze Zdjęciami 360 stopni. Całą sprawę dodatkowo komplikują same obiekty, gdyż wszystko zależy od ich gabarytów. Innego wyposażenia potrzebujemy fotografując 360 małe obiekty np.: kubek, a innego dla dużych, quadów czy fontann ogrodowych. Wielkość przedmiotu określa ilość wyposażenia oraz sposób fotografowania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu SebarFOTO w fotografii 360 w Katowicach mieliśmy już okazję pracować z najróżniejszymi produktami. Jeżeli chcesz poznać ten świat to idziemy dalej.

 fotografia 360 stopni Katowice

Zdjęcia 360 stopni, co to takiego?

Zdjęcia 360 stopni to zbiór pojedynczych fotografii ukazujących jeden przedmiot w wielu ujęciach. Pojedyncze zdjęcia różnią się od siebie kątem obrotu przedmiotu. Im mniejszy kąt tym więcej zdjęć należy wykonać, by przedstawić przedmiot w pełnym obrocie 360 stopni. W ten sposób powstaje zapętlony zestaw fotografii pozwalający na przedstawienie produktu ze wszystkich stron. Najczęściej wykonywanych jest 36 fotografii, co 10 stopni obrotu każda.

W niektórych przypadkach wystarczy połowa obrotu czyli 180 stopni. Dotyczy to produktów jednostronnych taki jak np.: klamka drzwiowa.

Automatyczne prezentacje 360 stopni

Nie od dziś wiadomo, że istnieją urządzenia, które pozwalają na automatyczne tworzenie prezentacji 360. Umieszczamy nad produkt wewnątrz urządzenia i włączamy magiczny przycisk start. I już! Gotowe. Jest to świetna metoda na fotografowanie przedmiotów takich jak np obuwie czy torebki.Problem zaczyna się pojawiać wtedy, gdy przedmiot jest dużo mniejszy jak np.: pierścionek, lub sporo większy – quad czy fontanna. Takie prezentacje trzeba już przygotowywać w warunkach studyjnych.

 prezentacja 360 stopni Katowie

Na co zwrócić uwagę!

Jeżeli chcemy, by nasza prezentacja idealnie pokazywała produkt to jest kilka aspektów, o których trzeba pamiętać. Oto najważniejsze z nich.

  • Równomierne oświetlenie – tyczy się to dużych przedmiotów. Jeżeli dół oświetlimy bardziej niż górę lub odwrotnie to efekt będzie bardzo widoczny na zdjęciach. Będzie wyglądało to nienaturalnie.
  • Zachowanie osi obrotu – jeżeli chcemy by nasz obiekt ładnie się kręcił a nie “skakał” to musimy fotografować go względem jego osi obrotu.
  • Odpowiednia głębia ostrości – należy dobrać przysłonę tak, by głębia ostrości i ostrość była możliwie jak największa. Najczęściej są to przysłony od f9 do f13. Ma to szczególnie znaczenie przy obiektach rozłożystych. Powinniśmy zadbać o to by wszystkie elementy przedmiotu były w zakresie głębi ostrości.
  • Odpowiednia ogniskowa obiektywu – z doświadczenia wiemy, że najlepiej jest fotografować obiektywem min 50 mm. Krótsze ogniskowe powodują zbędne zniekształcenia.
  • Zachowanie jednostajnego kąta obrotu – jeżeli na pełny obrót przedmiotu ma składać się 36 zdjęć to każde z nich powinno być wykonane co 10 stopni obrotu. W ten sposób prezentacja będzie płynna.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze zdjęciami 360 to mam nadzieję, że zachowanie tych aspektów pomoże Ci uniknąć zbędnych prób i pomyłek. Jeżeli pojawią się jakieś pytania to chętnie na nie odpowiemy lub wykonamy takie zdjęcia za Ciebie. Zajrzyj na SebartFOTO. Jeżeli chcesz wzbogacić swój sklep Internetowy lub katalog na stronie www to takie prezentacje będą idealna formą reklamy.

Poprzedni artykułJakie usługi powinien oferować profesjonalny fotograf ślubny?
Następny artykułZadbaj o aparat fotograficzny na plaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj