Zdjęcia z drona, czyli nowoczesna fotografia w służbie biznesu

W ostatnich latach zdjęcia z drona zdobyły ogromną popularność, już nie tylko jako nowoczesny element fotografii ślubnej, ale również w biznesie. Ze zdjęć lotniczych korzystają firmy budowlane, agencje eventowe i wiele innych przedsiębiorstw, które w ten sposób chcą uatrakcyjnić swoją ofertę lub upamiętnić wyjątkowe, firmowe wydarzenie.

  1. Zdjęcia lotnicze – niezwykła perspektywa
  2. Zdjęcia z drona w biznesie
  3. Nie każdy może wykonać zdjęcia lotnicze z drona

Inwestycja w zdjęcia lotnicze, choć niekiedy bywa niemała, przynosi relatywnie wiele korzyści, dlatego interesują się nią nawet niewielkie firmy, dopiero rozpoczynające swoją działalność na rynku. W ten sposób wprowadzają element zaskoczenia, który ma przyciągnąć uwagę klientów i wyróżnić firmę z setek jej podobnych organizacji.

Zdjęcia lotnicze – niezwykła perspektywa

Nawet przy użyciu najlepszego i najnowocześniejszego sprzętu fotograf ma ograniczone pole manewru. Dobre zdjęcie wymaga obrania odpowiedniej perspektywy, a ta znacznie poszerza się, kiedy kamera wznosi się ponad powierzchnię ziemi. Dron dociera tam, gdzie nie dotrze fotograf, a wykonane przez niego zdjęcia lotnicze mogą uchwycić nietypowe kadry, które zaskoczą klienta, a do całego projektu wniosą nową jakość. Świat widziany z lotu ptaka jest zupełnie inny niż ten, który fotograf może uchwycić na standardowych zdjęciach. Zaskakujące ujęcia i unikalne obrazy – to można uzyskać zmieniając perspektywę.

Nowe spojrzenie to element wykorzystywany nie tylko w filmowaniu prywatnych uroczystości, ale coraz częściej również w biznesie. Dzięki temu można w niecodzienny sposób zaprezentować wynajmowaną nieruchomość, nowo wybudowane osiedle albo kompleks biurowy, lub zaprosić klientów na wirtualny spacer po terenie SPA czy innym obiekcie rekreacyjnym. Zdjęcia z drona pokazują to, czego nie można zauważyć stojąc na ziemi – piękno całego obiektu, jego unikalne elementy, wykończenie dachu lub elewacji, a także całokształt ogrodu i przyległego do budynku terenu. W ten sposób można też relacjonować postępy w pracach budowlanych, tworząc tym samym niezwykłą, nowoczesną kronikę.

Zdjęcia z drona w biznesie

Dzięki zdjęciom z drona można uzyskać niepowtarzalny efekt i unikalną perspektywę, ale również dokładne i realistyczne zdjęcia, wykorzystywane do tworzenia fotomap i ortomozaik. Te z kolei uważane są za jeden z ważnych elementów w procesie tworzenia planu zagospodarowania przestrzennego. Zdjęcia z drona pomagają również w wykonaniu inspekcji technicznej pól uprawnych, obiektów architektonicznych czy terenów zielonych, a więc w określeniu, czy posiadają one ubytki i zniszczenia oraz jaka jest skala tych zmian. Profesjonalne firmy wykonujące zdjęcia lotnicze Toruń, nie tylko tworzą film, ale również opracowują go i przygotowują raport, dzięki czemu klient otrzymuje gotową informację, zgodną ze wszystkimi wytycznymi.

Nie każdy może wykonać zdjęcia lotnicze z drona

Zdjęcia z drona niewątpliwie uatrakcyjniają ofertę fotografa, jednak aby móc legalnie je wykonywać, trzeba zdobyć świadectwo kwalifikacji operatora drona UAVO. Wydaje je Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wszystkim kandydatom, którzy spełniają wymagania zdrowotne, ukończyli szkolenie w ośrodku zarejestrowanym przez ULC, uiścili wymaganą opłatę oraz zdali egzamin teoretyczny i praktyczny. Świadectwo jest konieczne, jeżeli dron będzie wykorzystywany do celów innych niż rekreacyjne lub sportowe, a więc m.in. w przypadku, w którym dronem będą kręcone filmy komercyjne, na potrzeby firm i przedsiębiorstw.

Poprzedni artykułPrezenty na rocznicę i urodziny – sposób, by były trafione
Następny artykułTechnik fotografii i multimediów – jak nim zostać?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj