Telewizor 75 cali – na co zwrócić uwagę, kiedy chcemy zaopatrzyć się w tak wielki telewizor?

Czasy, w których olbrzymie telewizory były oznaką prestiżu, minęły już bezpowrotnie. Obecnie dzięki rozwojowi technologii i niższym kosztom produkcji podzespołów wielki telewizor nie jest już tak przerażającym wydatkiem i coraz więcej osób może pomyśleć o jego zakupie. Nie oznacza to jednak, że zawsze będzie to dobry wybór. O czym należy pamiętać, kiedy marzy nam się telewizor 75 cali?

Telewizor 75 cali – od czego zależy jakość obrazu?

Podstawową kwestią, na jaką musimy zwrócić uwagę, kiedy chcemy sprawić sobie tak duże TV jak telewizor 75 cali, jest jakość wyświetlanego na nim obrazu. To niezwykle istotny czynnik, który wpłynie bezpośrednio na nasze odczucia przy każdym seansie.

Od czego zależy jakość obrazu? Podstawowe znaczenie ma tutaj rozdzielczość obsługiwana przez telewizor i rodzaj matrycy. Zacznijmy od tej pierwszej – każdy ekran składa się z pikseli, które są jego najmniejszym punktem. Rozdzielczość informuje nas o tym, jakie zagęszczenie pikseli ma dany ekran. W tym wypadku warto kierować się zasadą im więcej, tym lepiej – w przypadku tak dużego ekranu zdecydowanie lepiej sprawdzi się wyższa rozdzielczość, która pozwoli na uzyskanie przez obraz największej możliwej ostrości. Zupełnym minimum powinna być technologia FullHD, jednak jeśli pozwala nam na to zasobność naszego portfela, lepiej będzie wybrać rozdzielczość 4K lub 8K.

Kolejnym istotnym czynnikiem, który wpływa na jakość obrazu, jest typ matrycy. Wybór w tym zakresie jest całkiem spory – na rynku znajdziemy ekrany LED i ich dalsze technologiczne rozwinięcia, takie jak OLED czy QLED, ale także bardziej klasyczne ekrany LCD. Zdecydowanie warto wybrać jeden z bardziej nowoczesnych typów LED – cechują się one niskim poborem prądu i zdecydowanie lepszym oddawaniem kolorów.

Smart TV, czyli must-have każdego nowoczesnego telewizora

Jeszcze do niedawna telewizory służyły nam głównie do odbierania treści telewizyjnych, jednak w tym momencie telewizja sama w sobie cechuje się mniejszym zainteresowaniem. Co więc oglądają użytkownicy telewizorów? Oczywiście serwisy streamingowe, które pozwalają im na pełną kontrolę wyświetlanej rozrywki.

W związku z tym najlepiej będzie zaopatrzyć się w telewizor z funkcją SmartTV. Pozwoli to na bezproblemowe połączenie z internetem i oglądanie takich filmów czy seriali, na jakie tylko będziemy mieli ochotę. SmartTV stwarza także masę innych możliwości, jak chociażby przenoszenie na duży ekran obrazu z naszego smartfona.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kiedy wybieramy telewizor 75 cali?

Dla osób, które korzystają z telewizora w bardziej konwencjonalny sposób i oglądają głównie programy telewizyjne, dobrym wyborem będzie telewizor z wbudowanym dekoderem. To rozwiązanie sprawi, że nie będziemy musieli dokupować osobnego tunera i wydawać dodatkowych pieniędzy. Obecnie większość telewizorów na rynku ma tę opcję, jednak warto na to zwrócić uwagę.

Pamiętajmy także o łączności telewizora – ten aspekt może się okazać kluczowy chociażby dla graczy lub osób, które wykorzystują zewnętrzne dyski do odtwarzania treści na telewizorze. Sama łączność bezprzewodowa to nie wszystko i zdecydowanie warto, żeby nasz telewizor 75 cali posiadał dużą ilość wejść, takich jak HDMI czy USB.

Poprzedni artykułCzy wynajem sprzętu filmowego się opłaca?
Następny artykułSesja biznesowa – doskonały sposób na zyskanie zaufania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj