Rodzinne zdjęcia na ścianie – pomysły na kreatywną galerię

Wspólne zdjęcia członków rodziny nadają wnętrzu wyjątkowej, ciepłej atmosfery. Ustawianie ich na kredensach w ramkach może jednak wnieść do wystroju sporo chaosu i przeszkadza przy sprzątaniu. Dobrym rozwiązaniem jest ścienna galeria zdjęć; wszystkie fotografie zbierzecie w jednym, doskonale widocznym miejscu. Nie będziecie już musieli wyciągać opasłych albumów, by pochwalić się znajomym zdjęciami ze ślubu czy narodzin dziecka. Sprawdź jak w sposób niebanalny zorganizować kolekcje zdjęć na ścianie.

Ścienny album ze zdjęciami na kilku sznurkach

Wywoływanie zdjęć wraca do mody; ich cyfrowe wersje przestają nas zadowalać, folder na pulpicie odbiera tej magii trzymania wspomnień w rękach. Coraz częściej decydujemy się też na aparaty polaroidowe, a w przypadku ich braku – drukujemy nasze fotografie właśnie w takim stylu. Nic dziwnego – mocno przypominają instagramowe posty, a to właśnie ta aplikacja odzwierciedla dziś albumy ze zdjęciami.

Bardzo modną metodą na organizację takich fotografii jest domowa galeria zdjęć zawieszona klamerkami na jutowych sznurkach przyczepionych do ściany. To bardzo estetyczne rozwiązanie i pasuje do każdego wnętrza czy typu pomieszczenia. Nie wymaga także dużej inwestycji – nie musimy kupować ramek, a na jednym sznurku zmieścimy po kilkanaście fotografii.

Rodzinna galeria fotograficzna pod schodami

Doskonałym miejscem na zawieszenie rodzinnych zdjęć jest ściana przy schodach. Często zapominamy o tej przestrzeni; pozostaje niewykorzystana i aż się prosi o jej zagospodarowanie. Idealnie zrobią to rodzinne zdjęcia w ramkach zawieszonych na wysokościach zgodnych z poziomem schodów. Idąc po nich do góry lub schodząc na dół, stale będziemy mieli na wysokości wzroku nasze wspomnienia. Warto w tym przypadku postawić na mieszankę dużych ramek z niewielkimi kwadratowymi; stworzymy w ten sposób ciekawą, nowoczesną mozaikę.

Jeśli nie mamy pomysłu na wykorzystanie przestrzeni pod schodami, możemy zorganizować tam mały rodzinny kącik. Powiesić wspólne zdjęcia, postawić ławę opatuloną materacem (wykonaną na przykład z euro palet) czy nowoczesne pufy przypominające ogromne poduszki.

Ramki na zdjęcia nie tylko prosto ze sklepu

Wieszanie fotografii w ramkach jest najprostszym z możliwych rozwiązań. Bywa jednak kosztowne, gdy potrzebujemy ich kilkanaście czy kilkadziesiąt. Inspiracji na ścienną galerię zdjęć warto więc szukać we wszystkim, co nas otacza; zaoszczędzimy trochę grosza i przy okazji nadamy wnętrzu oryginalnego charakteru.

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie zdjęć w starych drzwiach do szafy w stylu glamour; na takie meble łatwo trafić na internetowych aukcjach. Podobny efekt uzyskamy przy wykorzystaniu podniszczonej drewnianej ramy z obrazu czy ściennego lustra. Warto przetestować także przyczepienie zdjęć do euro palety i zawieszenie ich w takiej formie na ścianie; stanie się wyjątkowym centrum pomieszczenia. Wszystkie te przedmioty wystarczy odmalować, by tchnąć w nie ducha nowoczesności i dostosować do stylu wnętrza.

Poprzedni artykułDron z kamerą 4K – niezwykle szczegółowy obraz z lotu ptaka
Następny artykułJak fotografować pokazy fajerwerków?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj