Dron z kamerą 4K – niezwykle szczegółowy obraz z lotu ptaka

Początkowo bezzałogowe statki powietrzne były opcjonalnie wyposażone w kamerę, której jakość pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie drony mają wbudowane niezwykle zaawansowane rejestratory obrazu, wspierane zaawansowanym oprogramowaniem, a także skutecznymi systemami stabilizacji. Pomimo ogromnych możliwości fotograficznych i filmowych, zachowały kompaktowe rozmiary. Jest to niezwykle ważne w trakcie pracy w terenie. Dron z kamerą 4K może być wykorzystywany zarówno przez profesjonalnych filmowców, jak i mniej doświadczonych adeptów sztuki filmowej. Jest to spowodowane m.in. prostą i intuicyjną obsługą urządzenia. Jakie są najważniejsze parametry techniczne bezzałogowych statków powietrznych?

Czym powinien wyróżniać się dron z kamerą?

Jednym z najważniejszych elementów każdego drona jest kamera. To właśnie od niej zależy jakość zarejestrowanego obrazu. Najważniejsze aspekty na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę to maksymalna rozdzielczość, a także liczba klatek na sekundę. Jest to istotne z dwóch powodów. Obecnie rozdzielczość na poziomie 3840 x 2180 pikseli powoli staje się standardem, dlatego warto postawić na modele oferują tę możliwość. W przypadku dużej liczby klatek na sekundę, w trakcie edycji ujęcia, istnieje opcja wykonania niezwykle popularnego efektu slow motion.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest fizyczna wielkość matrycy, czyli elementu światłoczułego. Zasada jest prosta – dron z kamerą powinien mieć jak największy sensor. Ma to znaczenie m.in. w trakcie nagrywania ujęć w trudnych warunkach oświetleniowych.

Na odczucia płynące z oglądania materiału wideo duży wpływ ma również wspomniana wcześniej stabilizacja obrazu. Nowoczesne drony są wyposażone w niezwykle zaawansowane gimbale, które stabilizują kamerę w trzech osiach. W praktyce oznacza to, że nawet w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych i rejestrowania dynamicznych ujęć, obraz jest zawsze hipnotycznie płynny i stabilny.

Popularne drony z kamerą 4K

Dron to obowiązkowy element wyposażenia każdego filmowca, który pragnie tworzyć filmy złożone z zapierających dech w piersiach ujęć. Na rynku jest wielu producentów urządzeń tego typu, jednak dwóch cieszy się szczególną sympatią użytkowników. Dron z kamerą DJI lub Xiaomi jest ceniony za uniwersalność i wszechstronne wykorzystanie. Oprócz wersji podstawowych, opisywani producenci oferują także rozbudowane zestawy, w skład których wchodzą nie tylko dodatkowe akumulatory i ładowarki, ale również aparatura sterująca, wszystkie niezbędne przewody, a nawet filtry ND. GearPro, czyli sklep z dronami DJI i nie tylko, ma w swojej ofercie właśnie takie zestawy. Dzięki podręcznej walizce można je łatwo i przede wszystkim bezpiecznie transportować i przechowywać.

W co jeszcze powinien być wyposażony dron z kamerą?

Bezzałogowe statki powietrzne, w zależności od konkretnego producenta, a nawet modelu, mają wbudowane różnego rodzaju trybu i dodatkowe opcje. Nie wszystkie z nich są użyteczne w praktyce, jednak wybrane funkcjonalności są wręcz genialne. Dron z kamerą powinien śledzić m.in. obiekty ruchome. Mowa tu nie tylko o ludziach, ale również zwierzętach, samochodach, łodziach i wielu innych. Choć większość bezzałogowych statków powietrznych ma taką funkcję, to wykazuje się ona umiarkowaną skutecznością działania. Drony DJI mają bardzo zaawansowany system śledzenia, na którym pilot może polegać. Co ważne, można go z powodzeniem wykorzystywać nawet w trudnych warunkach.

Dron z kamerą 4K firmy DJI ma także szereg trybów automatycznych, pozwalających na tworzenie niezwykle kreatywnych ujęć, które z pewnością zaskoczą widzów. Dla zaawansowanych użytkowników udostępniono profil płaski. Dzięki niemu, w trakcie procesu postprodukcji można osiągnąć znacznie wyższą jakość i szczegółowość materiału. Sklep z dronami DJI GearPro ma w swojej ofercie zarówno najnowsze modele bezzałogowych statków powietrznych, jak i poprzednie generacje, wraz z szerokim wyborem kompatybilnych akcesoriów.

Dla kogo drony z kamerą 4K?

Świat z perspektywy lotu ptaka prezentuje się fascynująco. Dzięki filmowi nagranemu w rozdzielczości 4K, można dojrzeć każdy, nawet najmniejszy szczegół. Należy przypomnieć, że rejestrowanie materiału w wysokiej rozdzielczości wymaga odpowiednio szybkich kart pamięci. Kompaktowe drony są wykorzystywane m.in. przez podróżników, początkujących i profesjonalnych filmowców, miłośników przyrody i wszystkie inne osoby, które chciałyby oglądać świat z innej perspektywy. Ponadto używają ich kamerzyści weselni, a także osoby zajmujące się filmowaniem różnego rodzaju wydarzeń sportowych lub eventów kulturalnych.

Poprzedni artykułZdjęcia do dowodu – jak się przygotować?
Następny artykułRodzinne zdjęcia na ścianie – pomysły na kreatywną galerię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj