Wesela na Zamku w Gniewie

Pomorze posiada długą i piękną historię. Opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie tworzą niezwykle barwną opowieść o mieszkańcach tego terenu. Immanentną częścią tego wspaniałego krajobrazu jest Zamek w Gniewie. Spoglądając na to malownicze miasto nie dziwi nas fakt, iż to właśnie na terenie dzisiejszego Gniewu, w XIII wieku Zakon Krzyżacki wybudował jeden z piękniejszych zamków znajdujących się w tej części Polski.

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie powstał ok. 1290 roku. Został wzniesiony na planie czworokąta, co miało chronić go przed najazdami ze strony wroga. Wraz z upływem czasu był przebudowywany by w XVIII wieku stać się siedzibą polskich starostów. W jego murach bywał między innymi Zygmunt III Waza. Mało kto wie, iż w XVII wieku starostą gniewskim był sam Jan Sobieski. To z jego rozkazu w pobliżu zamku wybudowano piękny barokowy budynek, który stał się prezentem dla jego ukochanej żony Marii Kazimiery, znanej nam jako Marysieńka.

Wesela na Zamku

Wybór sali weselnej jest jedną z najtrudniejszych decyzji, którą trzeba podjąć przed ceremonią. Decydując się na wesele na Zamku mogą być Państwo pewni, iż uroczystość ta na długo zapadnie w pamięci zgromadzonych. Wesele na zamku to nie tylko uczta odbywająca się w jednej z zamkowych sal. To przede wszystkim cały weselny ceremoniał, który rozpoczyna powitanie przez samego Kasztelana Zamku. Salwa armatnia wystrzelona na powitanie młodej pary, oznajmi pobliskim mieszkańcom, iż na zamek przybyli znakomici goście. Osoby, które pragną nadać niepowtarzalny charakter swojemu weselu mogą wnieść o urządzenie pojedynków rycerskich, występ chóru gregoriańskiego czy asysty honorowej husarzy. Doświadczeni organizatorzy potrafią przygotować niepowtarzalne przyjęcie dostosowane do potrzeb oraz oczekiwań młodej pary.

Organizatorzy oferują kompleksową organizację uroczystości weselnych. Poza uroczystym powitaniem i licznymi zwyczajami tym związanymi, goście mogą liczyć na ciekawe historie opowiedziane przez tutejszych pasjonatów historii. Wszystko to okraszone pysznymi trunkami oraz znakomitym jedzeniem.
Sala weselna usytuowana w jednej z historycznych sal, wprowadzi niepowtarzalny klimat. W zależności od preferencji państwa młodych wystrój Sali może nawiązywać do tradycji zamku lub zostać w pełni uwspółcześniony. Podobnie wygląda to w przypadku posiłków, które mogą zostać podane w czasie zabawy weselnej.

Po uroczystościach weselnych goście mogą odpocząć w jednym z pokoi, znajdujących się w odnowionej części kompleksu. Również na parę młodą czeka niespodzianka. To dla nich Zamek przygotował jedną ze specjalnych sal, w której sypiali znakomici przedstawiciele naszego narodu. Gustownie urządzony pokój wraz ze śniadaniem podawanym do łóżka, pozwoli nabrać sił przed poprawinami.

Szeroka oferta ślubna oferowana przez http://www.zamek-gniew.pl/wesele pozwoli w pełni cieszyć się jedną z najważniejszych uroczystości w życiu. Okoliczny park oraz bliskość rzeki sprawi, iż strudzeni całonocnymi tańcami goście, będą mogli zregenerować siły na łonie natury.

Poprzedni artykułInna perspektywa gwarancją sukcesu. Dlaczego warto urozmaicać filmy przy pomocy ujęć z drona?
Następny artykułSzczęście uchwycone w obiektywie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj