Jak zacząć robić naprawdę dobre zdjęcia?

Jak zacząć robić naprawdę dobre zdjęcia?

Każdy, kto chciałby zająć się na poważnie fotografią, przede wszystkim powinien wyposażyć się w profesjonalny sprzęt oraz niezbędne akcesoria. Na początek jednak, bezsprzecznie najistotniejszy jest sam aparat fotograficzny. Na jaki sprzęt zdecydować się na początku? Jaki aparat oraz obiektyw wybrać, aby nasze zdjęcia były dobre pod względem technicznym?

Aparat kompaktowy, lustrzanka oraz wymienne obiektywy

Bardzo szybko będziemy mogli zauważyć, że wśród aparatów dostępnych na rynku, przede wszystkim znajdziemy aparaty cyfrowe, zarówno w wersji kompaktowej jak i nieco bardziej rozbudowanej. Alternatywę stanowią profesjonalne lustrzanki, wraz z możliwością wymiany obiektywów w takiej lustrzance. Oczywiście, wybierając sam aparat powinniśmy przemyśleć, jakiej ma być marki oraz jakie ma mieć parametry. Kupując lustrzankę zazwyczaj otrzymamy do niej standardowy obiektyw, który posiada takie parametry, jakie umożliwią wykonanie niemalże każdego zdjęcia w zadowalającej jakości. Mowa tutaj o zdjęciach portretowych, krajobrazowych, zdjęciach wykonywanych w ruchu oraz innych. Jeśli jednak chcielibyśmy, aby obiektyw był dostosowany do typów zdjęć, jakie wykonujemy najczęściej, możemy dokupić wymienne obiektywy do aparatów. Możemy mieć więc obiektyw do zdjęć portretowych, dzięki któremu uzyskamy ładne wyostrzenie pierwszego planu, na którym znajduje się model, ale i możemy sprawdzić obiektywy do aparatów, które sprawdzą się przy fotografii krajobrazowej, gdzie zależy nam na dobrej ostrości w całym kadrze.

Co jeszcze będzie nam potrzebne?

Odwiedź sklep MultiFoto.pl – sprzęt zarówno dla amatora jak i profesjonalisty

Kolejnym akcesorium, jakie na pewno może się okazać przydatne jest statyw. Dzięki umieszczeniu aparatu na statywie można wykonywać zdjęcia nawet w słabym oświetleniu nie martwiąc się o to, czy wyjdą zamazane i nieostre. Statywy fotograficzne umożliwiają też wykonywanie zdjęć z wykorzystaniem samowyzwalacza. Pozwalają stabilizować obraz, a co za tym idzie dzięki ich wykorzystaniu wykonywane zdjęcia mogą mieć lepszą jakość. Statywu nie trzeba mieć oczywiście ze sobą za każdym razem, kiedy bierzemy ze sobą aparat. Warto jednak zabierać go wtedy, kiedy planujemy dłuższą sesje fotograficzną lub też wiemy, że będziemy wykonywać zdjęcia w słabym oświetleniu.

Poprzedni artykułNiezapomniana fotografia ślubna – jak to zrobić?
Następny artykułJak nauczyć się Photoshopa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj