Chcesz zrobić zdjęcia biznesowe? Sprawdź, jak się do nich przygotować!

Fotografia biznesowa

Zdjęcia biznesowe są nieodłącznym elementem budowania wizerunku specjalisty. Nie wystarczy jednak zrobić jakiekolwiek fotografie; podczas sesji biznesowej równie ważna jak model, jest gra światłem, kolorem, tłem, a nawet ubiorem. Sprawdź, jak przygotować się do profesjonalnej, biznesowej sesji fotograficznej.

  1. Zdjęcia biznesowe a strój
  2. Fotografia biznesowa we właściwej lokalizacji
  3. Ile kosztują zdjęcia biznesowe?

 Zdjęcia Biznesowe

Istotą fotografii biznesowej jest stworzenie wizualnego przekazu, który za pomocą utrwalonych gestów kolorów czy pozycji modela pokazuje, że jest on specjalistą w swojej dziedzinie. Ze zdjęć biznesowych odbiorca nie tylko może się dowiedzieć jak wygląda fotografowana osoba, ale również dostrzec niewerbalny przekaz, np. gotowość do działania, zaproszenie do współpracy, pozytywne nastawienie do klienta czy otwartość.

 Fotografia Biznesowa

Zdjęcia biznesowe a strój

Budowanie wizerunku specjalisty nieodłącznie wiąże się z odpowiednim do sytuacji i branży ubiorem – fotografia biznesowa przedstawiająca prawnika w szortach nie będzie miała tej samej mocy, co zdjęcie tego samego prawnika w eleganckim garniturze. Przygotowanie do biznesowej sesji zdjęciowej warto więc rozpocząć od przemyślenia, jaki efekt chcemy osiągnąć, a później od doboru odpowiedniego stroju. Ten ostatni powinien być adekwatny zarówno do sylwetki i fizycznych uwarunkowań, jak i do branży.

Fotograf, projektant czy przedstawiciel innej branży kreatywnej, może pozwolić sobie na zdjęcia w T-shircie i jeansach, jednak księgowy, doradca finansowy czy bankier powinien postawić na ubiór zgodny z biurowym dress code – garnitur, elegancką koszulę i krawat, a w przypadku kobiet, garsonkę lub sukienkę. Jeśli potrzebujesz zdjęć biznesowych nie tylko na stronę internetową, ale również portale społecznościowe, do stopki maila lub wizytówki, poinformuj o tym fotografia, który udzieli kilku wskazówek odnośnie najlepszego stroju.

 Zdjęcia Biznesowe Kraków

Fotografia biznesowa we właściwej lokalizacji

Zdjęcia biznesowe na potrzeby wizerunkowe koncentrują się na osobie modela, jednak równie ważne jak on, jest tło, na którym zostanie utrwalona jego sylwetka. Biznesowe sesje fotograficzne odbywają się w różnych miejscach, np. w specjalnie do tego przygotowanym studio fotograficznym, siedzibie firmy, wynajętym pomieszczeniu, a nawet na łonie natury – wszystko zależy od efektu, jaki ma zostać osiągnięty. Dobre zdjęcia biznesowe eksponują przede wszystkim sylwetkę modela, tło jest jedynie dodatkiem, dzięki któremu prezentuje się ona jeszcze lepiej. W niektórych przypadkach może być jednak dodatkowym elementem budującym wiarygodność. Wspomniany już prawnik dobrze będzie wyglądał w biurze, na tle branżowych książek, a mniej atrakcyjnie, mając za sobą zarys restauracyjnej kuchni.

 Fotografia Biznesowa Kraków

Ile kosztują zdjęcia biznesowe?

Wycena zdjęć biznesowych uwzględnia wiele czynników, m.in. ilość osób biorących udział w sesji, lokalizację planu zdjęciowego, ilość obrobionych zdjęć, które ma dostarczyć fotograf, a także rodzaj tych zdjęć.

 Zdjęcia do CV

Fotografia biznesowa Kraków wymaga od fotografa używania profesjonalnego sprzętu oraz posiadania umiejętności kreowania rzeczywistości i wiedzy z zakresu psychologii i komunikacji niewerbalnej. Dzięki temu wykonane zdjęcie biznesowe będzie wyglądało profesjonalnie i wpłynie pozytywnie na wizerunek modela jako specjalisty w swojej dziedzinie. Planując sesję biznesową z doświadczonym fotografem, warto więc przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych, a jeśli fotografowanych ma być kilkanaście osób, nawet kilku tysięcy złotych.

Poprzedni artykułSesja ślubna w górach na co zwrócić uwagę?
Następny artykułJak zrobić dobry portret biznesowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj