Niezapomniana fotografia ślubna – jak to zrobić?

Niezapomniana fotografia ślubna - jak to zrobić?

Fotografia ślubna przybiera dziś formę sztuki. Fotografowie zajmujący się fotografią ślubną prześcigają się w pomysłach na oryginalne sesje ślubne oraz niebanalne reportaże ze ślubu swoich klientów.

Często, przyszli Państwo młodzi są wprost zasypywani pomysłami na niecodzienne sesje ślubne lub reportaże ślubne w nowatorskiej formie. Jednak, to klient ma ostatnie słowo, gdzie powstanie jego sesja ślubna lub jak będzie wyglądał reportaż ślubny.

Skąd czerpać inspiracje do stworzenia oryginalnej fotografii ślubnej?

Warto zapytać siebie, czego się tak naprawdę chce. Państwo Młodzi znają swoje charaktery i upodobania. Warto postawić na ideę najbliższą młodej parze. Wymarzona sesja ślubna może odbyć się dosłownie wszędzie. Można zrealizować ją w górach, nad morzem lub w ulubionym miejscu w mieście, albo w ogrodzie botanicznym. Sesja ślubna może być odzwierciedleniem zainteresowań Państwa młodych lub nawiązywać swoim charakterem lub pojedynczymi elementami do stylu w jakim para młoda wybrała swoje stroje na ślub.

Dziś coraz częściej wybierane są stroje, które jeszcze kilka lat temu nie kojarzyły się nikomu z najważniejszym dniem w życiu. Panny Młode wybierają krótkie sukienki lub kreacje zupełnie nieprzypominające tradycyjne suknie ślubne. Ubiór może być świetną inspiracją do zorganizowania niebanalnej sesji ślubnej lub punktem wyjścia do wykonania niebanalnego reportażu ślubnego.

Miejsce na potrzeby wymarzonej sesji ślubnej – gdzie szukać?

Kiedy już zastanowimy się nad motywem przewodnim sesji ślubnej, warto poszukać odpowiedniego miejsca do realizacji naszego pomysłu.

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na realizację sesji ślubnej w wybranym przez nas miejscu, trzeba sprawdzić, czy w tej lokalizacji można robić zdjęcia, czy trzeba uzyskać w związku z tym jakieś specjalne pozwolenia. Należy   pamiętać, że uzyskanie pozwolenia na robienie zdjęciowe zając trochę czasu.

Warto również szukać miejsca nie tyło pod kątem estetycznym. W Polsce pogoda jest bardzo zmienna i kapryśna, warto zwrócić uwagę, czy nie trzeba poszukać miejsca, które pozwoli na realizację sesji ślubnej przy każdej pogodzie.

Na przykład, w województwie lubelskim, a dokładnie w Lublinie mieści się wymarzone miejsce na sesję ślubną lub na realizację reportażu ślubnego w każdych warunkach. Pogoda w niczym nie przeszkodzi.  Mowa o historycznym miejscu, jakim jest Zamek Królewski w Lublinie. To miejsce może stać się prawdziwą inspiracją do stworzenia wielu niebanalnych sesji ślubnych i reportaży z dnia ślubu.

Gdzie szukać dobrego fotografa ślubnego?

Poszukiwania fotografa, który wykona ślubne fotografie, to wybór, który jest określany jako jeden z najtrudniejszych wyborów dla przyszłych państwa młodych.

Szukając fotografa ślubnego, warto wybrać fotografa specjalizującego się w fotografii ślubnej. Artystę otwartego na klientów. Specjalistę, który posiada w swoim portfolio reportaże ślubne oraz realizacje sesji ślubnych w pełnych uroku i nieszablonowych lokalizacjach. Trzeba wybrać fotografa, który nie boi się wyzwań i lubi szafować plenerami.

Przykładem fotografa o nieszablonowych pomysłach na sesje na terenie województwa lubelskiego oraz miasta Lublin jest Justyna Mazur – Sorkowska z „Sorkowska Fotografia”, która z wielką pasją tworzy reportaże ślubne oraz sesje ślubne w bardzo ciekawych miejscach, a potrzeby jej klientów są dla niej najważniejsze.  Pełny zakres usług „Sorkowska Fotografia” znajdziecie pod linkiem: https://sorkowska.com/tag/fotografia-slubna-lublin/

Poprzedni artykułZdjęcia do dokumentów – o czym trzeba pamiętać?
Następny artykułJak zacząć robić naprawdę dobre zdjęcia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj