Fotograf na ślub w Warszawie – co powinien umieć?

Fotograf na ślub w Warszawie - co powinien umieć?

Fotografia ślubna w Warszawie i innych miejscowościach jest bardzo specyficzną dziedziną fotografii. Zawiera wiele elementów różnych specjalizacji. Czołową i najważniejszą jest oczywiście reportaż ślubny czyli niepozowane zdjęcia, wychwycenie ciekawych momentów i emocji. Poza umiejętnością wykonywania zdjęć z zaskoczenia, fotograf ślubny musi również umieć wykonywać piękne portrety – każda Panna Młoda chciałby mieć swoje piękne zdjęcie w ramce. Musi również umieć zrobić dobre zdjęcia makro, co również jest kolejną, trzecią już dziedziną fotografii.

Bardzo duże znaczenie w tym fachu ma również osobowość. Fotograf na ślub w Warszawie, Olsztynie, Gdańsku czy Krakowie powinien być bardzo otwarty, posiadać umiejętność łagodzenia stresu i wywoływania spontanicznego uśmiechu. Te umiejętności są potrzebne podczas wykonywania sesji plenerowej lub zdjęć formalnych z rodziną i znajomymi. W 95% przypadków jeśli Para na zdjęciu wydaje się wyluzowana i szczerze uśmiechnięta jest to tylko i wyłącznie zasługa wybranego przez nich fotografa.

Fotograf ślubny w Warszawie powinien znać się doskonale na swoim sprzęcie. Wszystkie przyciski i zakładki w menu musi znać na pamięć, nigdy nie wiadomo, czy jakaś opcja nie będzie nam potrzebna od ręki w bardzo ważnym momencie. Fotograf powinien również doskonale operować światłem błyskowym, najlepiej z przynajmniej 3 bezprzewodowych lamp. To minimalna ilość, aby zapewnić sali weselnej efektowne kontrastowe światło.

Fotograf ślubny powinien również mieć opanowaną edycję zdjęć, aby zachować naturalny wygląd ludzkiej skóry w różnych warunkach oświetleniowych. Powinien umieć poprzez obróbkę ujęcia zwrócić uwagę widza na te elementy, na których mu zależy. Najczęściej wykonuje się to przez selektywne rozjaśnianie i ściemnianie obszarów fotografii, ale są również inne techniki.

Poprzedni artykułW co musi zainwestować początkujący fotograf?
Następny artykułJaki statyw do aparatu wybrać? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze statywu fotograficznego

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj