Jak przygotować się do zdjęć ślubnych?

Zdjęcia ślubne jako pamiątka na całe życie powinny być szczególnie dopracowane. Sprawdź, jak się przygotować do sesji, aby przebiegła sprawnie, a jej rezultat był taki, jakiego oczekujecie lub nawet jeszcze lepszy?

Kontakt z fotografem przed zdjęciami ślubnymi

Wybór fotografa, który upamiętni ten ważny dzień i ukaże Was w wyjątkowym świetle, to nie lada wyzwanie. Na rynku funkcjonuje bardzo wielu operatorów migawki, a wraz z nimi bardzo wiele różnych stylów. Zanim ostatecznie wynajmiecie kogoś, upewnijcie się, że nadajecie na tych samych falach, a dany usługodawca wykonuje prace, których chcielibyście być częścią.

Jeżeli nie wiecie, jak mogą dziś wyglądać profesjonalne fotki ślubne, fotograf z Poznania – Glamour Studio – publikuje galerię przykładowych zdjęć swojego autorstwa. Sprawdźcie i omówcie we dwoje, które z nich są Wam najbliższe. Bardzo ważne jest ustalić z fotografem, jaki klimat Wam najbardziej odpowiada itp.

Makijaż do zdjęć ślubnych

Jeżeli sesja ślubna odbywa się innego dnia niż ceremonia, panna młoda może się pokusić o samodzielne wykonanie makijażu. Należy zwrócić wówczas uwagę na:

  • dobrej jakości, kryjący podkład o matowym wykończeniu i to nie tylko na twarzy, ale również o całym dekolcie, który odsłoni suknia;
  • matowy lub satynowy puder sypki;
  • podkreślenie oczu – pamiętaj, że kolory na powiekach powinny być dobrze zblendowane i nie zapomnij o brwiach. Unikaj ciężkiego, bardzo ciemnego makijażu;
  • wyraziste usta – jeśli chcesz je powiększyć, rysując kontur kredką, musi być w tym samym odcieniu co pomadka;
  • konturowanie twarzy – za pomocą kosmetyków do konturowania twarzy możesz podkreślić jej atuty i zatuszować niedoskonałości, zmniejszyć optycznie nos, uwydatnić kości policzkowe itp. Zanim się za to zabierzesz, obejrzyj kilka tutoriali.

Jak pozować do zdjęć ślubnych?

Aby dobrze wypaść na fotografiach, warto nieco wcześniej potrenować mimikę swojej twarzy przed lustrem. Czasem coś, co nam się wydaje fantastycznym pomysłem, z zewnątrz wygląda co najmniej dziwnie. Możesz także poćwiczyć, robiąc selfie.

Podczas sesji pamiętaj o prostych plecach. Choć brzmi to, jak banał, z natury większość z nas się garbi, co nie wygląda korzystnie. To samo dotyczy głowy, którą należy trzymać prosto. Opuszczona w dół nie dopuści do siebie światła i może wyjść posępnie.

Postaraj się przekazać uśmiech w spojrzeniu. Oczy są zwierciadłem duszy, niech więc przekazują osobom, które będą kiedyś oglądać zdjęcia, Wasze bezgraniczne poczucie szczęścia.

Poprzedni artykułSesja biznesowa – doskonały sposób na zyskanie zaufania
Następny artykułDobrej jakości zdjęcia reklamowe – stawiajmy na najlepszych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj