Jak robić zdjęcia na Instagram telefonem komórkowym?

Jak robić zdjęcia na Instagram telefonem komórkowym?

Jak robić zdjęcia smartfonem na Instagram?

Instagram został założony w październiku 2010 roku przy współpracy Kevina Systroma i Mike’a Kriegera i jest to obecnie jeden z najpopularniejszych portali służących do publikacji zdjęć w sieci. Niestety wiele osób nie ma pojęcia jakie zdjęcia robić i jak pokazać je tak, by zaprosić do swojego świata fotografii więcej osób. Po pierwsze, żeby zaistnieć na portalu takim jak Instagram potrzebna jest regularność publikowania treści, taki by odbiorcy przyzwyczaili się do naszej obecności.

Zdjęcia na Instagram – jak je zrobić?

Co może nam w tym pomóc? Oczywiście telefon! Większość użytkowników posługuję się właśnie telefonami, których producenci dążą do wyparcia ery aparatów fotograficznych. Częściowo to właśnie ma miejsce, ponieważ telefon jest gadżetem, który zawsze mamy przy sobie co daje możliwość zarejestrowania każdej zaskakującej sytuacji. Warto jednak pamiętać, że jako fotografowie mobilni korzystamy z zasad fotografii, którą wymyślili nasi poprzednicy – analogowi i cyfrowi. Idealna kompozycja kadru, linie wiodące, zastane światło, czy poprawne kadrowanie to tylko podstawy wiedzy, którą musimy pojąć by próbować się wypromować w sieci.

Zdjęcia na Instagram a filtry fotograficzne

Drugą, równie ważną sprawą, jest reprodukcja obrazu, który stworzymy. Na rynku istnieje już wiele darmowych aplikacji na telefon, które umożliwią nam stworzenie unikatowego efektu poprzez nałożenie najkorzystniejszego filtra, doświetleniu zdjęcia, bądź ujęciu mu kolorów. Do najpopularniejszych aplikacji zalicza się „VSCO” i „Snapseed”. Wykonując zdjęcie telefonem komórkowym i wstawiając je na Instagram mamy dwie opcję pokazania kadru – w prostokącie i w kwadracie. Warto jest dobrze przemyśleć jaki efekt będzie lepiej wyglądał w przypadku naszego zdjęcia.

Zdjęcia na Instagram a tagi – tagowanie zdjęć

Po dokonaniu wyboru opcjonalnie można oznaczyć miejsce wykonania fotografii i koniecznie należy ją oznaczyć tzw. „tagami” (np. podrozmarzen, #relaks, #czasdlarodziny). Takich tagów możemy użyć 30 i każdy z nich będzie przyciągał potencjalnych odbiorców. W XXI wieku praktycznie wszyscy mają telefony komórkowe i każdy może zostać pasjonatem fotografii. To zdecydowanie odprężające zajęcie i pamiątka na lata której nie ima się ani wiek, ani płeć, ani już teraz – poglądy. Warto spróbować i a nóż stanie się to Twoim sensem życia.

Poprzedni artykułJak zrobić dobre zdjęcie profilowe?
Następny artykułJak robić dobre zdjęcia? Poradnik dla początkujących

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj