Gdzie szukać inspiracji i pomysłów na sesje zdjęciowe?

Planujesz sesję zdjęciową, ale nie masz pomysłu, co dokładnie powinno znaleźć się na zdjęciach? Nic nie szkodzi. Znalezienie motywu przewodniego do sesji nie jest zadaniem prostym. Na szczęście, możemy liczyć na liczne inspiracje, które znajdziemy zarówno przez Internet, jak również w otaczającym nas świecie. Fachowego wsparcia może również udzielić doświadczony fotograf.

Co dokładnie mają przedstawiać zdjęcia?

Na początek odpowiedz sobie na kilka pytań: Kto będzie głównym bohaterem zdjęć? Jakie cechy powinien posiadać ten bohater? Jakie emocje powinny budzić zdjęcia? Jaki będzie ich konkretny cel? Pamiątka czy może reklama wizerunku? Po uściśleniu swoich indywidualnych oczekiwań, znacznie łatwiej jest przejść do szukania inspiracji na spójną sesję zdjęciową. Musimy zatem wiedzieć, czego konkretnie oczekujemy od finalnych fotografii.

Portale społecznościowe i serwisy o tematyce fotografii

Ogromnym źródłem inspiracji są oczywiście różnorodne portale społecznościowe oraz serwisy o tematyce zdjęciowej. Inspiracji możemy szukać chociażby na kontach należących do doświadczonych fotografów. Znajdziemy je zarówno na Facebooku, Instagramie czy Pinterest. Zwłaszcza ostatni serwis zasługuje na uwagę, ponieważ jest to portal, w którym różni twórcy mogą dzielić się swoimi dziełami, w tym przypadku profesjonalnymi fotografiami.

Portfolio doświadczonych fotografów

Poszukując inspiracje na zdjęcia modowe dla przykładu warto również zajrzeć do portfolio doświadczonych fotografów, którzy na swojej stronie internetowej pozwalają nam przeglądać najlepsze ze swoich zdjęć. Wystarczy wybrać sesję, której tematyka jest zbliżona do tej, jaką sami mamy w planach. Warto zwrócić uwagę, w jaki sposób fotograf kreuje głównego bohatera zdjęć: jak jest ubrany, jakie posiada dodatki, w jakiej pozie stoi? Wszystko to pozwala nam wykształcić pewne wyobrażenie o fotografowanej osobie.

Otaczająca nas natura

Najlepszą inspiracją jest otaczający nas świat z bogactwem różnorodnych krajobrazów i plenerów. Czasami wystarczy wyjść na daleki spacer, aby odnaleźć miejsca, które zainspirują nas do zaplanowania wyjątkowej sesji. Warto w tej kwestii zwrócić uwagę na aktualną porę roku oraz specyfikę regionu. Być może w Twojej okolicy występują charakterystyczne krajobrazy, które o tej porze roku wyglądają wyjątkowo imponująco? Szukając plenerów nie musimy się ograniczać wyłącznie do przyrody. Do naszej dyspozycji pozostają również zabytki oraz wiekowe budynki.

Inspiracja podsunięta przez fotografa

Dobrym pomysłem może być również rozmowa z fotografem. Możemy się spotkać w celu dogadania szczegółów sesji i zdradzić nasze wątpliwości, co do motywu przewodniego. Fotograf dysponuje dużym doświadczeniem i z pewnością wie, jak naprowadzić nas na właściwą ścieżkę. Czasem wystarczy jedynie sprecyzować swoje oczekiwania, aby fotograf oczami wyobraźni zobaczył już gotowe zdjęcia, a co za tym idzie, zaplanował dokładny przebieg i miejsce sesji.

Poprzedni artykuł3 powody, dla których potrzebujesz fotografii biznesowej
Następny artykułBudowanie wizerunku firmy za pomocą zdjęć i filmów drona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj