DJI Ronin 4D 6K – rewolucja na rynku filmowym

Wraz z 2 nowymi wersjami kamery Zenmuse, DJI Ronin 4D jest pierwszą w branży kamerą filmową ze stabilizacją 4-osiową, czyli z dodatkową aktywną kontrolą osi Z. Kroki operatora kamery podczas chodzenia, biegania, po schodach lub nierównym terenie nie wpłyną już na płynność obrazu.

DJI Ronin 4D 6K – rewolucja na rynku filmowym!

Wraz z 2 nowymi wersjami kamery Zenmuse, DJI Ronin 4D jest pierwszą w branży kamerą filmową ze stabilizacją 4-osiową, czyli z dodatkową aktywną kontrolą osi Z. Kroki operatora kamery podczas chodzenia, biegania, po schodach lub nierównym terenie nie wpłyną już na płynność obrazu. Firma nie wstydzi się swoich ambitnych nowości technologicznych, którą opracowała wspólnie z ośmioma postaciami z branży, w tym trzema zdobywcami Oscara. Jak DJI twierdzi: „Wykorzystujemy przewagę technologiczną, aby produkcja na poziomie kinowym była bardziej przystępna cenowo”. Ich premierowe gimbale do kamery odwoływały się do istotnych wynalazków, które uczyniły kinematografię bardziej dostępną; CCD, Steadicam, autofokus. Co sprawia, że ​​Ronin 4D jest następny w kolejce?

Istotne cechy gimbala DJI Ronin 4D zainspirowane sprawdzonymi metodami w dronach

Pod wieloma względami DJI Ronin 4D to profesjonalny dron, który nie lata. Bazując na technologi dronów DJI, Ronin 4D pobiera dane z czujników wizualnych skierowanych w dół ToF (odległość) oraz czujników wizualnych do przodu i do tyłu, a także czujników IMU i barometru (wysokości). System jest również zasilany baterią TB50, jak widać w dronach DJI i Ronin 2, która utrzymuje wagę poniżej większości profesjonalnych konfiguracji ze standardową 3-osiową stabilizacją. DJI Ronin 4D oferuje również transmisję wideo i zdalne sterowanie, a obiekty można śledzić za pomocą „ActiveTrack Pro” – wariantu technologii śledzenia AI po raz pierwszy widocznej w dronie Phantom 4.

Operatorom ostrości oferowane są trzy tryby – ręczny, automatyczny i hybrydowy „zautomatyzowane ręczne ustawianie ostrości”, który utrzymuje ostrość na obiekcie i obraca koło ostrości za pomocą silnika. Umożliwia to operatorowi interwencję od czasu do czasu, jeśli zdecyduje się na użycie nowego dalmierza LiDAR. Zasada pomiaru odległości jest taka sama jak w iPhonie Pro, ale zasięg wynosi do 10 m, w którym autofokus nie jest w ogóle zależny od światła i kontrastu dzięki odłączanemu 43200-punktowemu czujnikowi.

DJI Ronin 4D: Najważniejsze dane techniczne

Zenmuse X9 użyty w tych nowych kamerach posiada matrycę 35 mm CMOS, z ISO 200-12800, 14-stopniowy zakres dynamiki, własny system kolorów DJI i wbudowane dziewięciostopniowe fizyczne filtry ND. Podstawowe mocowanie obiektywu to zastrzeżone mocowanie DL firmy DJI, a także możliwe jest użycie obiektywów Leica M i Sony E-Mount. DJI Ronin 4D zawiera nową technologię transmisji, O3 Pro, zdolną do wysyłania obrazu 1080p/60fps do zdalnych operatorów na odległość do 6 km. Nawiasem mówiąc, O3 jest tym, co kiedyś nazywano OcuSync 3 w linii dronów, więc jest to ta sama technologia, która jest używana do transmisji na żywo o niskim opóźnieniu w linii kamer lotniczych DJI.

Spodziewana dostawa

Dostawa urządzeń rozpocznie się w grudniu. Do wyboru mamy dwie kamery Zenmuse X9 8K, który może nagrywać 8K przy 75 klatkach na sekundę lub Zenmuse X9 6K, który nagrywa przy 6K przy 60 klatkach na sekundę lub 4K przy 120 klatkach na sekundę. Gimbale DJI Ronin 4D sprzedaje autoryzowany sprzedawca DJI, sklep Beafoto

Poprzedni artykułWybierz kreator online i stwórz własny kalendarz, plakat a nawet fotokubek
Następny artykułFotografia biznesowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj