Jak osiągnąć efekt polaroid na zdjęciu?

Fotografia natychmiastowa kojarzy się głównie z latami sześćdziesiątymi, ale moda na zdjęcia jak z Polaroid czy Instaxa powróciły do mody i inspirują twórców na całym świecie. Aparaty do wykonywania zdjęć natychmiastowych to bardzo kosztowny sprzęt, dlatego nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jeżeli jesteś miłośnikiem zdjęć retro i dysponujesz nowym modelem aparatu lub aparatem w telefonie, to masz szansę uzyskać zdjęcia jak z Polaroid. Aby dowiedzieć się jak uzyskać taki efekt, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Wywołaj zdjęcia jak z Polaroid online

Przygotowanie zdjęć w programie graficznym czy aplikacji na telefon to połowa sukcesu, ponieważ zdjęcia jak z Polaroida zyskują urok dopiero po wydrukowaniu. Przy obecnych możliwościach zamówienie odbitek retro zajmie Ci nie więcej niż 10 minut i zrobisz to z poziomu swojego komputera czy smartfona. I nie musisz ich w żaden sposób obrabiać w programie graficznym. Profesjonaliści od wykonywania wydruków zajmą się osiągnięciem efektu jak z Polaroida za Ciebie i to w bardzo szybkim tempie. Co więcej odpowiednio zabezpieczone zdjęcia otrzymasz wprost pod swoje drzwi.

Zdjęcia kwadratowe – ponadczasowe fotografie z duszą

Takie piękne fotografie możesz umieścić w specjalnym albumie lub wykonać z nich kolaż. Bardzo popularnym rozwiązaniem ostatnimi czasy jest wieszanie zdjęć na sznurku za pomocą klipsów i umieszczanie nad biurkiem czy łóżkiem. Taka efektowna dekoracja sprawdzi się zarówno na co dzień jak i na specjalne okazje. Planując imprezę na rocznicę swoich rodziców, możesz odnaleźć ich wspólne zdjęcia, wywołać w stylu Polaroid i rozwiesić tworząc szczególną dekorację. Mamy pewność, że taka niespodzianka wywoła łzy wzruszenia i przywoła piękne wspomnienia ze wspólnie spędzonych lat.

Warto zwrócić również uwagę na jeszcze jedną zaletę wywoływania tego typu fotografii. Zdjęcia kwadratowe charakteryzują się zachowaniem białej ramki wokół obrazka, co pozostawia przestrzeń, którą możesz wykorzystać do wpisania osobistej dedykacji, czy podpisania zdjęcia na pamiątkę. Żegnając się z kimś na dłuższy czas możesz wręczyć mu piękne zdjęcie z podpisem czy sentencją. Odbitki w stylu retro mogą być więc świetnym prezentem przywołującym fantastyczne wspomnienia i przenoszącym obdarowanego w inne miejsce.

Wyjątkowa ozdoba każdego wnętrza

Pozostając w klimacie ozdabiania domu na co dzień, tak aby zarówno domownicy jak i goście mogli zachwycać się fotografiami najbliższych, czy zdjęciami z podróży oraz uroczystości, podpowiemy jak wykorzystać zdjęcia w stylu retro. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydaje się zakup ozdobnych ramek i umieszczenie zdjęć na przykład w salonie czy nad schodami. A co powiecie na mix zdjęć i napisów? Jest to fajny sposób na urozmaicenie i zapełnienie przestrzeni, który polega na wieszaniu zdjęć przeplatanych napisami.

Innym pomysłem, sprawdzającym się szczególnie w przypadku posiadania dużej rodziny jest stworzenie dużego kolażu do powieszenia w salonie. Ciekawy rezultat uzyskasz tworząc z kolażu niestandardowy kształt, taki jak serce czy okrąg. To was nie przekonało? Mamy zatem jeszcze jeden ciekawy pomysł. Z racji tego, że w każdym domu na ścianie wisi zegar, proponujemy umieszczenie zdjęć w ramkach wokół dużego zegara, tak aby do każdej godziny przypisana została fotografia. Godziny nie muszą być znaczące w tym przypadku, ponieważ sam efekt robi duże wrażenie.

Poprzedni artykułSesja biznesowa jako forma budowy wizerunku
Następny artykułDlaczego warto mieć album na zdjęcia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj