Top 5 najlepszych prezentów na Chrzest

Jeszcze zanim urodzi się dziecko pierwszą okazją do obdarowania go prezentami, a przy okazji również jego mamy jest modne ostatnio baby shower. Jednym z wielu podarków, wśród śpioszków, pajacyków i akcesoriów niemowlęcych jest album dla noworodka. Jednak taki prezent można podarować również na inną szczególną okazję, ważną dla wierzących rodziców, a mianowicie Chrzest. Często nie mamy pomysłu do na tą okazję podarować dziecku. Warto więc przejrzeć top 5 najlepszych prezentów na tę okazję.

Top 1: Prezent w formie pieniężnej w ładnym „opakowaniu”

Jeśli zapytać kogoś, co podarował dziecku w bliskiej rodzinie na Chrzest, to najczęściej pada odpowiedź: pieniądze. Nie ma w tym nic złego w końcu to rodzice najlepiej wiedzą, co potrzeba dziecku i jak właściwie wykorzystać ten prezent. Mogą mu za niego sfinansować meble do pokoju, dodatkowy pakiet szczepień albo jeszcze coś innego. Oczywiście wręczenie białej lub bardziej „oryginalnie” niebieskiej koperty nie jest zbyt finezyjną formą obdarowania. Dlatego, poza pieniędzmi, warto wybrać album na zdjęcia dla dziecka, do którego można włożyć ową kopertę lub nawet wykonać zakładkę z papieru, aby nie wypadła ze środka od razu po otwarciu prezentu. Album dla niemowlaka, który obchodzi Chrzest może być opatrzony jego fotografią, jeśli taką posiadamy. Można również zamówić album dziecięcy z dedykacją, który będzie dla niego piękną pamiątką, która przetrwa próbę czasu, w przeciwieństwie do większości zabawek, które z tej okazji otrzyma.

Top 2: Kolczyki lub łańcuszek z medalikiem

Bardzo popularnym prezentem na wszelkiego rodzaju uroczystości jest biżuteria. Jest to również ponadczasowy i zawsze trafiony wybór, a taki prezent będzie po latach piękną pamiątką dla dziecka. Dla dziewczynki można wybrać małe kolczyki, jeśli ma już przekłute uszy to będą mogły być założone niemal od razu. Dobrym pomysłem jest także łańcuszek z grawerem, który będzie doskonałym prezentem także dla chłopca. Oczywiście ponieważ jest to Chrzest, to warto jako dodatek do łańcuszka wybrać medalik z wizerunkiem świętego patrona albo Matki Boskiej. Można wybrać również mały krzyż. Takie prezenty są właściwie najbardziej odpowiednie na Chrzest, gdyż nie dość, że mają wymiar duchowy, to jeszcze dziecko może nosić taki łańcuszek kiedy będzie dorosłe. Zatem to jeden z prezentów na całe życie. Jako bardziej świecki prezent ale jednak pozwalający na oddanie powagi chwili można wybrać album dla dziecka. W nim rodzice będą mogli umieścić zdjęcia z Mszy Chrzcielnej i późniejszej uroczystości.

Top 3: Biblia dla dzieci

Pozostając w klimacie prezentów adekwatnych do okazji na Chrzest warto podarować dziecku Biblię dla dzieci. Dzięki temu będzie mogło poznać Pismo Święte w bardziej przystępny sposób. Takie Biblie są zwykle bogato ilustrowane, a nierzadko cały tekst sparafrazowany jest na bardziej przystępny dla dzieci język z zachowaniem oryginalnego znaczenia. Taką Biblię rodzice mogą czytać dzieciom zamiast bajki przed snem. Dla wierzących czytanie i rozważanie Biblii to w końcu również forma modlitwy. Jeśli poza Biblią chcesz podarować jeszcze pieniądze, to najlepiej dokup album na zdjęcia dziecka i włóż do niego kopertę. Wkładanie jej za okładkę Biblii niekoniecznie jest dobrym pomysłem, a poza tym album doskonale sprawdzi się na zdjęcia z uroczystości.

Top 4: Konik na biegunach

Oczywiście prezent na Chrzest niekoniecznie musi być uduchowiony. Można również podarować dziecku zabawkę. Oczywiście najlepiej dobrze przemyśleć ten prezent, gdyż kupowanie kolejnej zabawki interaktywnej, których dziecko ma już pewnie sporo przysporzy jedynie rodziców o ból głowy z powodu uciążliwych wydawanych przez nią odgłosów. Zatem jeśli zabawka to najlepiej drewniana. Sprawdzi się doskonale konik na biegunach, który z pewnością przypadnie malcowi do gustu kiedy już podrośnie na tyle, by się na nim bujać. Taka zabawka jest również pięknym dopełnieniem dziecięcego pokoju.

Top 5: Mebel do dziecięcego pokoju

Ostatnią sprawdzoną propozycją w naszym zestawieniu są meble do pokoju dziecięcego. Zwykle, kiedy rodzi się dziecko jest on już gotowy, jednak potrzeb jest tak dużo, że czasem nie jest w pełni umeblowany. Czasem rodzice sami mogą podsunąć pomysł co przydałoby się w dziecięcym pokoju. Dobrym pomysłem może być krzesełko do karmienia, jeśli go jeszcze nie mają, albo bujany fotel. Można też zakupić dziecięcy stoliczek z krzesełkami, z którego dziecko skorzysta nieco później.

Wśród powyższych propozycji prezentów na Chrzest każdy może znaleźć coś odpowiedniego. Pomysłów może być zdecydowanie więcej. Te jednak zostały już sprawdzone przez wiele osób i cieszą się dużym uznaniem. Warto wybrać coś, co nie będzie chwilowym prezentem i stanie się cenną pamiątką.

Poprzedni artykułJak nauczyć się Photoshopa?
Następny artykułZdjęcia z drona otwierają nowe możliwości w fotografii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj