Zdjęcia z drona otwierają nowe możliwości w fotografii

Od kilku lat widoczna jest swoista rewolucja w fotografii. Pojawiła się ona wraz wkroczeniem na rynek dronów wyposażonych w bardzo przyzwoite aparaty fotograficzne. Zdjęcia z drona dają zupełnie nowe możliwości, pozwalają zobaczyć świat z zupełnie nowej perspektywy.

Szczególne zastosowanie dronowa fotografia znajduje w branży deweloperskiej. Zdjęcia czy filmy wykonane z powietrza pozwalają w zupełnie nowy, niespotykany dotąd sposób zaprezentować budynek czy jego okolice. Coraz częściej również w ogłoszeniach sprzedaży domów czy działek trafimy na ujęcia wykonane z drona. Takie ogłoszenia zdecydowanie wyróżniają się na tle setek innych. Odpowiednio wykonane zdjęcia czy nagrania mogą zaprezentować nieruchomość w bardzo korzystny sposób, pokazując to, na czym sprzedającemu najbardziej zależy.

Fotografia ślubna to kolejny obszar, w którym zdjęcia i filmy z drona znajdują swoje zastosowanie. Pozwalają na uchwycenie nieoczywistych kadrów, szczególnie w przypadku imprez plenerowych, pokazując zarówno miejsce uroczystości jak i wszystkich zgromadzonych uczestników na jednym kadrze. Od kilku lat zamiast kilkugodzinnych, nudnych filmów z wesel, pary decydują się na realizację w postaci kilkuminutowego teledysku, który zwykle ma charakter filmowy. Szczególnie w przypadku takich produkcji, ujęcia z drona dodają zupełnie nową jakość, przynosząc na myśl kadry z hollywoodzkich produkcji.

Niezależnie od dostępności technologii (drona wykonującego dobre zdjęcia czy filmy można dziś kupić już za kilka tysięcy złotych), fotografia powietrzna, jak każdy inny rodzaj fotografii, wymaga odpowiedniego warsztatu i znajomości zasad. Przecież różnica polega tylko na tym, że fotograf aparatem steruje na odległość a nie trzyma go tradycyjnie w dłoniach. Z tego też powodu, zamiast kupować samemu urządzenie z nadzieją, że tuż po jego włączeniu wykonamy zdjęcia czy filmy jakie możemy zobaczyć w sieci, do przygotowania profesjonalnego materiału, lepiej wynająć kogoś, kto się na tym dobrze zna (przykład firmy zajmującej się profesjonalnie fotografią z drona.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa hobbystycznego używania dronów. Te mniejsze, nie posiadające zaawansowanych aparatów, ale dające frajdę z latania i możliwość zrobienia zdjęć do rodzinnego albumu, mogą kosztować już 1-2 tysiące złotych. Rozwijający się rynek dronów oznacza, że ich dostępność będzie jeszcze większa. Kto wie, może już niedługo drona pozwalającego robić przyzwoite zdjęcia da się kupić nawet za kilkaset złotych.

Poprzedni artykułTop 5 najlepszych prezentów na Chrzest
Następny artykułFotoobrazy – oryginalny pomysł na prezent i dekorację ścienną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj