Przydatne akcesoria do kamer sportowych GoPro

Kamery sportowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem, Mogą być one wykorzystywane do wielu różnych celów. Za ich pomocą możemy stworzyć ciekawe ujęcia z podróży, czy też przejażdżki rowerowej.

Wszystko zależy od tego, jaka jest nasza ulubiona aktywność. Kamera GoPro może również poprawić poziom naszego bezpieczeństwa. Dzięki niej mamy możliwość zarejestrowania zdarzeń drogowych. Funkcjonalność posiadanego sprzętu warto jest zwiększyć za pomocą nowoczesnych akcesoriów. Poniżej przedstawiono kilka ciekawych propozycji.

Obudowa ochronna

Oczywistym jest, że kamera sportowa jest szczególnie narażona na uszkodzenia. Nie zawsze mamy wpływ na warunki otoczenia. Niesprzyjające czynniki zewnętrzne stanowią realne zagrożenie dla urządzenia. Właśnie dlatego warto jest zaopatrzyć się w obudowę ochronną. Wbrew pozorom nie kosztuje ona majątku, a może uchronić nas przed kłopotliwymi, a zarazem drogimi usterkami kamery.

Najtańszą opcją są obudowy silikonowe. Cechują się one wysoką uniwersalnością oraz niską wagą. To najlepsza opcja na co dzień. Trzeba jednak mieć świadomość, że taka obudowa nie sprawdzi się w ekstremalnych warunkach. Kamera przetrwa lekki upadek, co zwiększa swobodę użytkowania sprzętu. Dla bardziej wymagających osób zostały stworzone obudowy wodoodporne. Zapewniają one wysoką szczelność, dzięki czemu wilgoć nie będzie stanowić żadnego problemu. Najlepsze modele zapewniają ochronę na poziomie 60 m pod wodą. Z pewnością ucieszy to tych, którzy planują stworzyć nieprzeciętne ujęcia.

Monopod

Monopod ułatwia zachowanie płynności i jakości obrazu. Dzięki temu gadżetowi trzymanie kamery w ręku nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Tańszą opcją jest ramie teleskopowe, które umożliwia zmianę perspektywy podczas nagrywania. W niesprzyjających warunkach lepiej sprawdzi się gimbal. Sprawi on, że nie utracimy ostrości, a drgania nie wpłyną negatywnie na zarejestrowany obraz.

Uchwyt

Uchwyt pozwala nam zamontować kamerę w niemal dowolnym miejscu, dzięki czemu ręce pozostają wolne. Oczywiście na rynku znajdziemy szereg produktów tego typu. Wielką popularnością cieszą się uchwyty na kierownicę, które mogą być montowane np. na ramie rowerowej.

Osoby pływające powinny zapoznać się z uchwytem wypornościowym, który chroni przed zatopieniem sprzętu pod wodą. Możemy również zaopatrzyć się w specjalną opaskę, dzięki której zamocujemy kamerką na kasku, czy też głowie. Dostępne są takie szelki oraz paski piersiowe, czy też uchwyty na rękę. Oczywiście nie można zapomnieć o uchwytach na szybę, które przydadzą się kierowcom.

Powyższe i inne akcesoria oraz same kamery sportowe GoPro znajdziesz w sklepie Max-Foto: https://www.max-foto.pl/category/filmowanie-kamery-sportowe-gopro

Poprzedni artykułSzczęście uchwycone w obiektywie
Następny artykułWybór obiektywu – dylematy nie tylko początkujących fotografów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj